Witaj na stronie Tawerna Gothic. Zapraszamy do przeglądania naszych zasobów.
Biuletyn
Top czytane
 
Tawerna Gothic
Strona główna
Forum dyskusyjne
Galeria
Kanał YouTube
Pliki
Gala Statuetek Innosa
O nas
Redakcja
Ultradesk – nowa polska marka gamingowa
Strefy Gothic
Gothic
Gothic II
Noc Kruka
Gothic 3
Zmierzch Bogów
Arcania: Gothic 4
Upadek Setarrif
Modyfikacje
Strefy Risen
Risen
Risen 2: Mroczne Wody
Risen 3: Władcy Tytanów
Strefa Elex
Elex
Informacje ogólne
Jak instalować mody?
Czym są mody?
PlayerKit
Weekend z modem
Der Kampf um die Bruderschaft
Golden Mod
Zemsta Beliara
Wielka Wojna [DEMO]
Stonehenge
Fabryka Klonów
Sturmbringer
Bumshak
Mielizna
Vulcano Quest
Misterium DEMO
GerranHeart DEMO
Czas Zapłaty Prolog
The Den
Dragons Tale
Bitwa Mod 1 i 2
Krwawy odwet
Khorana Prolog
Mod świąteczny
Magiczni Wojownicy
Lirwa
Wspólnota świtu
Diccuric
Die Bedrohung
Jaktyl
Czas Zapłaty
VisiGothic
Gothic-Strike
Mroczne Tajemnice
Stranded
G2TexturesPack
Piratenleben
Solucje
Piratenleben
Wywiady
Wywiad z "LoA Team"
Wywiad z "Złote Wrota"
Wywiad z SoulFire
Wywiad z Xardasem17
Wywiad z Bananas Studio
Wywiad z Siekaczem
Wywiad z Laresem
Wywiad z "Dark Modders"
Wywiad z Destiny Team - "Przeznaczenie"
Wywiad z Bractwem Spolszczenia
|| Warte uwagi
|| Cytat z gry
|| Polecamy
Gram.pl

GameExe.pl - Twój portal fantasy! Witamy na Gothicpedii! Lista najlepszych gier w sieci Poki.pl Konwent Gier Terenowych Serwer Elisium Tawerna Gothic

Vulcano Quest
napisał: Isentor, dnia 15.06.2011 12:30

Zabawę w "Vulcano Quest" zaczynamy na małej wysepce niedaleko chatki rybaka. Rozmawiając z nim dowiadujemy się, że naszej macierzystej wyspie grozi niebezpieczeństwo w postaci wulkanu, który w każdej chwili może wybuchnąć. Rybak radzi nam porozmawiać z magami, którzy zamieszkali na wyspie oraz najemnikami, którzy ich bronią. W ten sposób rozpoczyna się nasza przygoda z tą ciekawą modyfikacją. Na początku nasze zadania będą banalnie proste, polegały one będą, np. na zebraniu ryb, które morze wyrzuciło na brzeg, lecz takie questy kończą się w miarę szybko, a wtedy rozpoczyna się prawdziwa zabawa.

 

Nie chcę zdradzać fabuły, lecz nasze zadania będą polegały, m.in. na szpiegowaniu piratów, zabiciu demona oraz znalezieniu artefaktu Beliara. Poziom trudności w "Vulcano Quest" może sprawiać początkującemu graczowi problem, lecz dla bardziej doświadczonego gracza ukończenie tej modyfikacji nie będzie niczym trudnym. Podczas gry będziemy mogli przyłączyć się do jednej z dwóch frakcji (najemnicy i magowie wody), niestety nie przewidziano specjalnych zadań po przyłączeniu się do danej gildii.

 

Na wyspie spotkamy około 20 stworzeń, które czekają, aż pozbawimy je życia. Są to, m.in. wilki, gobliny, ścierwojady oraz kretoszczury. Tereny po których się poruszamy są dosyć gęsto zaludnione, ponieważ na wyspie o dosyć małych rozmiarach mieszka 16 osób, czyli 6 magów, 6 najemników, rybak, żeglarz, a także 2 pustelników, nie należy zapominać o 5 piratach, którzy na swoim okręcie stacjonują niedaleko wyspy. 

 

Przygodę z tą produkcją zakończyłem po około dwóch godzinach i wypełnieniu 15 zadań. Nie jest to oszołamiająca długość gry, lecz te dwie godziny w zupełności wystarczą, aby poznać prawdziwą wartość tego moda. Wszystko czego brakuje tej modyfikacji, aby móc nazwać ją świetną, to brak nowych potworów i itemów. Poza tym mogę z ręką na sercu polecić tę grę każdemu fanowi Gothica. Ciekawostką jest również to, że w grze spotkamy jedną postać znaną z "Nocy Kruka", mianowicie kapitana Grega, który dumnie wypatruje lądu przez burtę swojego okrętu. Co tu więcej mówić, zapraszam do instalacji.


Plusy:
+ Interesująca fabuła
+ Ciekawe zadania
+ Kilka ukrytych niespodzianek

Minusy:
- Brak?

Ocena modyfikacji: 8/10Spolszczenie "Vulcano Quest"

Odpalając spolszczenie do tej produkcji spotkała mnie przykra niespodzianka, mianowicie grupa modderska odpowiadająca za polską wersję nie dodała do gry dubbingu. Mój zawód był taki duży, ponieważ wiem że niemiecka wersja "Vulcano Quest" była wyposażona w głosy postaci.

 

Na szczęście ortografia i interpunkcja jest w bardzo dobrym stanie, co poniekąd wynagradza brak wspomnianego już przeze mnie dubbingu. Na większe mankamenty polskiej lokalizacji nie mogę narzekać. Ogólnie, to nie mam się do czego przyczepić, bo polonizacja jest zrobiona profesjonalnie.

Plusy:
+ Dobra ortografia i interpunkcja

Minusy:
- Brak dubbingu

Ocena spolszczenia: 7/10