Witaj na stronie Tawerna Gothic. Zapraszamy do przeglądania naszych zasobów.
Biuletyn
Top czytane
 
Tawerna Gothic
Strona główna
Forum dyskusyjne
Galeria
Kanał YouTube
Pliki
Gala Statuetek Innosa
O nas
Redakcja
Ultradesk – nowa polska marka gamingowa
Strefy Gothic
Gothic
Gothic II
Noc Kruka
Gothic 3
Zmierzch Bogów
Arcania: Gothic 4
Upadek Setarrif
Modyfikacje
Strefy Risen
Risen
Risen 2: Mroczne Wody
Risen 3: Władcy Tytanów
Strefa Elex
Elex
Informacje ogólne
Jak instalować mody?
Czym są mody?
PlayerKit
Weekend z modem
Der Kampf um die Bruderschaft
Golden Mod
Zemsta Beliara
Wielka Wojna [DEMO]
Stonehenge
Fabryka Klonów
Sturmbringer
Bumshak
Mielizna
Vulcano Quest
Misterium DEMO
GerranHeart DEMO
Czas Zapłaty Prolog
The Den
Dragons Tale
Bitwa Mod 1 i 2
Krwawy odwet
Khorana Prolog
Mod świąteczny
Magiczni Wojownicy
Lirwa
Wspólnota świtu
Diccuric
Die Bedrohung
Jaktyl
Czas Zapłaty
VisiGothic
Gothic-Strike
Mroczne Tajemnice
Stranded
G2TexturesPack
Piratenleben
Solucje
Piratenleben
Wywiady
Wywiad z "LoA Team"
Wywiad z "Złote Wrota"
Wywiad z SoulFire
Wywiad z Xardasem17
Wywiad z Bananas Studio
Wywiad z Siekaczem
Wywiad z Laresem
Wywiad z "Dark Modders"
Wywiad z Destiny Team - "Przeznaczenie"
Wywiad z Bractwem Spolszczenia
|| Warte uwagi
|| Cytat z gry
|| Polecamy
Gram.pl

GameExe.pl - Twój portal fantasy! Witamy na Gothicpedii! Lista najlepszych gier w sieci Poki.pl Konwent Gier Terenowych Serwer Elisium Tawerna Gothic

Wspólnota switu
napisał: Isentor, dnia 15.06.2011 12:35

Wyspa na środku spokojnego morza. Z dala od jakichkolwiek miast i problemów życia codziennego, a na owej wyspie obozowisko, który zamieszkują dwie frakcje: Najemnicy i bandyci. Tak pokrótce można opisać modyfikację "Wspólnota Świtu". Mod ten zapewnił mi 3,5 godziny zabawy, w trakcie której miałem okazję wypełnić 25 różnorodnych questów. Zadania są naprawdę bardzo dobrze skonstruowane. Zrobiono je w taki sposób, aby graczowi mod nie znudził się w połowie gry, a więc grając we "WŚ" będziemy mieli okazję umożliwić spotkanie dwóm magom, pomóc strażnikom królewskim stacjonującym na wyspie, etc. Ktoś zapyta się zapewne, co podobało mi się w tej produkcji. Otóż, "Wspólnota Świtu" posiada coś, czego nie ma wiele innych modyfikacji, chodzi tutaj oczywiście o klimat.

 

Wyobraźcie sobie taką sytuację: Przemierzacie piękną wyspę, podobną do tej znanej z serialu "Lost", w tle towarzyszy nam relaksujący sondtrack, a my musimy wykonać zadanie, którego zakończenia nawet się nie domyślamy. Brzmi ciekawie? Też tak sądzę, dlatego polecam wam tę oto modyfikację. Myślę, że warto zagłębić się w fabułę tej produkcji i w rolę, którą do odegrana w niej ma nasz bohater. Grę zaczynamy jako osoba, która właśnie trafiła na wyspę i została postawiona przed trudnym wyborem dołączenia do jednej z dwóch frakcji. Zależnie od tego, czy wolimy machanie mieczem w bezpośredniej walce, czy też zabawę w myśliwego zasilamy progi wybranego obozu. Od tej pory jest już tylko łatwiej, ponieważ niewątpliwie najtrudniejszym fragmentem moda jest czas, gdy nasza postać jest słaba i trudności sprawia jej nawet zabicie wilka. Problemy tej natury mijają z momentem dołączenia do wybranej gildii, kiedy dostajemy zbroję i broń. Przez owe 3,5 godziny, które poświęciłem na "Wspólnotę Świtu" mój bohater zdołał zdobyć szacunek swoich kolegów po fachu wykonując dla nich - czasem błahe - zadania, zaprzyjaźnił się z innym mieszańcem osady oraz poznał przeszłość wyspy, na której przyszło mu żyć. Szczególnie interesujące jest zakończenie, które naprawdę zaskakuje. Jeśli zaś chodzi o nowinki dodane do moda, to ciekawą opcją jest możliwość zrespawnowania istot, które pokonaliśmy podczas naszej wędrówki.

 

Wystarczy, że podejdziemy do pewnego NPC i wybierzemy odpowiednią opcję dialogową. Do ciekawych nowinek należy także zaliczyć "księgi wiedzy", które po ich lekturze powiększają o 2 punkty nauki. Krótkim słowem podsumowania, "Wspólnota Świtu" jest produkcją, którą polecam każdemu. Genialny klimat, świetnie skonstruowane questy i wiele innych czynników sprawiają, że z ręką na sercu wystawiam tej modyfikacji 10/10.

Plusy:
+ Klimat
+ Ciekawe questy
+ Długość
+ Wciągająca fabuła

Minusy:
- Brak zauważonych

Ocena modyfikacji: 10/10Spolszczenie "Wspólnoty Świtu"

Spolszczenie moda wykonała grupa Soulfire, która ma już pewne doświadczenie w robieniu polonizacji do modów - największe w naszym kraju mówiąc dokładniej - więc polska wersja "WŚ" trzyma dobry poziom.

 

Naprawdę mało jest tam literówek i błędów, więc gra się naprawdę przyjemnie. Jedyne co można zarzucić temu spolszczeniu to to, że brak jest tutaj dubbingu, jednak dialogów nie jest aż tak dużo, aby można było to zaliczyć na duży minus. Teksty są przetłumaczone bardzo dobrze, dialogi nie są drętwe, co ma duży wpływ na grywalność. Co więcej można powiedzieć o tym dziele Soulfire? Oprócz tego, że chłopcy z SF spisali się znakomicie nic nie przychodzi mi do głowy. 

Plusy:
+ Wysoki poziom spolszczenia

Minusy:
- Brak dubbingu

Ocena polonizacji: 9/10