Witaj na stronie Tawerna Gothic. Zapraszamy do przeglądania naszych zasobów.
Biuletyn
Top czytane
 
Tawerna Gothic
Strona główna
Forum dyskusyjne
Galeria
Kanał YouTube
Pliki
Gala Statuetek Innosa
O nas
Redakcja
Ultradesk – nowa polska marka gamingowa
Strefy Gothic
Gothic
Gothic II
Noc Kruka
Gothic 3
Zmierzch Bogów
Arcania: Gothic 4
Upadek Setarrif
Modyfikacje
Strefy Risen
Risen
Risen 2: Mroczne Wody
Risen 3: Władcy Tytanów
Strefa Elex
Elex
Informacje ogólne
Jak instalować mody?
Czym są mody?
PlayerKit
Weekend z modem
Der Kampf um die Bruderschaft
Golden Mod
Zemsta Beliara
Wielka Wojna [DEMO]
Stonehenge
Fabryka Klonów
Sturmbringer
Bumshak
Mielizna
Vulcano Quest
Misterium DEMO
GerranHeart DEMO
Czas Zapłaty Prolog
The Den
Dragons Tale
Bitwa Mod 1 i 2
Krwawy odwet
Khorana Prolog
Mod świąteczny
Magiczni Wojownicy
Lirwa
Wspólnota świtu
Diccuric
Die Bedrohung
Jaktyl
Czas Zapłaty
VisiGothic
Gothic-Strike
Mroczne Tajemnice
Stranded
G2TexturesPack
Piratenleben
Solucje
Piratenleben
Wywiady
Wywiad z "LoA Team"
Wywiad z "Złote Wrota"
Wywiad z SoulFire
Wywiad z Xardasem17
Wywiad z Bananas Studio
Wywiad z Siekaczem
Wywiad z Laresem
Wywiad z "Dark Modders"
Wywiad z Destiny Team - "Przeznaczenie"
Wywiad z Bractwem Spolszczenia
|| Warte uwagi
|| Cytat z gry
|| Polecamy
Gram.pl

GameExe.pl - Twój portal fantasy! Witamy na Gothicpedii! Lista najlepszych gier w sieci Poki.pl Konwent Gier Terenowych Serwer Elisium Tawerna Gothic

Mielizna
napisał: Isentor, dnia 15.06.2011 12:30

Grę zaczynamy na plaży stojąc w samej bieliźnie obok naszego towarzysza Piete’a. Po krótkiej wymianie zdań z żeglarzem dowiadujemy się, że nasza łajba rozbiła się, a my zostaliśmy uwięzieni na wyspie. Jako rozbitek nie mamy żadnej broni, zbroi i ekwipunku, więc wszystko co będzie nam do życia potrzebne będziemy musieli znaleźć na wyspie. Myślicie pewnie, że wyspa ta jest ogromna i pełna tajemnic. Nic bardziej mylnego, teren naszych działań jest bardzo mały, w niecałe pięć minut zdążyłem poznać wszystkie zakamarki tej lokacji.

 

Słów kilka należy również poświęcić mieszkańcom wyspy, podczas całej przygody spotkałem dziesięciu NPC, są to piraci, rozbitkowie, pustelnicy i zombie, jak na wyspę tej wielkości jest to liczba wystarczająca. Nie należy zapominać o zadaniach, tych będziemy mieli okazję wykonać, aż siedem. Nie jest to oszałamiająca liczba questów, więc zabawę z „Mieliznę” zakończyłem po 47 minutach. Moja postać na koniec gry miała 3 poziom doświadczenia, oznacza to że w tej produkcji nie będziemy musieli nabijać doświadczenia, aby ją przejść. Jeżeli do zalet tej modyfikacji nie możemy zaliczyć wielkich lokacji, długości rozgrywki i gigantycznej liczby zadań, to dlaczego warto poświęcić tej produkcji uwagę? Już wyjaśniam.

 

Czy grając w Gothica 2: Noc Kruka lubiliście przebywać w obozie piratów, ponieważ była tam taka świetna atmosfera, a w tle leciała iście piracka muzyka? Jeżeli tak, to powinniście się cieszyć, bo w „Mieliźnie” będziecie mogli dołączyć do szajki korsarzy. Piraci ci postanowili wybudować swój obóz z dala od cywilizacji, więc po wykonaniu kilku questów, z rozbitka zmienimy się w rasowego pirata, a jeszcze później w ... zombie, ale nie zdradzę w jakich okolicznościach to się stało i dlaczego. Jeżeli chcecie się tego dowiedzieć, to musicie zagrać w tę modyfikację, zajmuje ona bagatela niecałe 7 MB. 

 

Podsumowując, „Mielizna” jest modem wartym uwagi , chociażby z powodu oryginalnych questów i ciekawej fabuły (poszukiwacz skarbów wynajmuje łódź i płynie na poszukiwania, kiedy na morzu szaleje sztorm łajba się wywraca i jest niezdolna do dalszej podróży, zmuszając rozbitka do poznania mieszkańców wyspy na której się znalazł i próby wydostania się z niej). Co tu więcej mówić, jeżeli lubisz klimaty beztroskiej zabawy na plaży, z butelką rumu w ręce, to zapraszam do gry.

Plusy:
+ Możemy poczuć jak to jest być zombie
+ Dosyć ciekawa fabuła i questy

Minusy:
- Jest za krótka
- Zbyt mały teren działań

Ocena: 5/10Spolszczenie „Mielizna”

Produkcja ta jest spolszczona przez grupę modderską Soulfire. Niestety polonizacja nie obejmuje tekstów mówionych, więc gracze będą zmuszeni całą historię przeczytać, niestety polska wersja językowa nie stoi na mistrzowskim poziomie.

 

Grając w tego moda zauważyłem kilka literówek i błędów stylistycznych, na szczęście interpunkcja jest w miarę poprawna. Większych mankamentów utrudniających rozgrywkę w grze nie zauważyłem, dlatego pomimo wyżej wymienionych błędów spolszczenie jest zrealizowane dobrze.

Plusy:
+ Poprawna interpunkcja

Minusy:
- Błędy stylistyczne, które utrudniają zrozumienie zdania
- Literówki

Ocena spolszczenia 4/10