Witaj na stronie Tawerna Gothic. Zapraszamy do przeglądania naszych zasobów.
Biuletyn
Top czytane
 
Tawerna Gothic
Strona główna
Forum dyskusyjne
Galeria
Kanał YouTube
Pliki
Gala Statuetek Innosa
O nas
Redakcja
Ultradesk – nowa polska marka gamingowa
Strefy Gothic
Gothic
Gothic II
Noc Kruka
Gothic 3
Zmierzch Bogów
Arcania: Gothic 4
Upadek Setarrif
Modyfikacje
Strefy Risen
Risen
Risen 2: Mroczne Wody
Risen 3: Władcy Tytanów
Strefa Elex
Elex
Informacje ogólne
Jak instalować mody?
Czym są mody?
PlayerKit
Weekend z modem
Der Kampf um die Bruderschaft
Golden Mod
Zemsta Beliara
Wielka Wojna [DEMO]
Stonehenge
Fabryka Klonów
Sturmbringer
Bumshak
Mielizna
Vulcano Quest
Misterium DEMO
GerranHeart DEMO
Czas Zapłaty Prolog
The Den
Dragons Tale
Bitwa Mod 1 i 2
Krwawy odwet
Khorana Prolog
Mod świąteczny
Magiczni Wojownicy
Lirwa
Wspólnota świtu
Diccuric
Die Bedrohung
Jaktyl
Czas Zapłaty
VisiGothic
Gothic-Strike
Mroczne Tajemnice
Stranded
G2TexturesPack
Piratenleben
Solucje
Piratenleben
Wywiady
Wywiad z "LoA Team"
Wywiad z "Złote Wrota"
Wywiad z SoulFire
Wywiad z Xardasem17
Wywiad z Bananas Studio
Wywiad z Siekaczem
Wywiad z Laresem
Wywiad z "Dark Modders"
Wywiad z Destiny Team - "Przeznaczenie"
Wywiad z Bractwem Spolszczenia
|| Warte uwagi
|| Cytat z gry
|| Polecamy
Gram.pl

GameExe.pl - Twój portal fantasy! Witamy na Gothicpedii! Lista najlepszych gier w sieci Poki.pl Konwent Gier Terenowych Serwer Elisium Tawerna Gothic

Dragons Tale
napisał: Isentor, dnia 15.06.2011 12:32

„Dragons Tale” jest modyfikacją krótką, aczkolwiek nad wyraz interesującą. Nie jest to produkt, który mogę polecić każdemu w celu przeżycia ciekawej przygody, lecz jeśli nudzą cię już mody, które edytują tylko znane nam z Gothica światy, to „Dragons Tale” powinien cię zadowolić. Grę rozpoczynamy w naszym szałasie, kiedy zagaduje nas jakaś kobieta, która informuje nas o tym, iż szef wojowników chce nas widzieć. Jak dowiedzieć się będzie można w miarę postępu rozgrywki kobieta ta jest naszą partnerką, a nasz bohater ma na imię Benni. Chociaż zadań jest mało, to są one bardzo zróżnicowane, tak że podczas ich wykonywania nie odczujemy znużenia jak to się czasem dzieje w wypadku niektórych modyfikacji.

 

Na przykład jednym z naszych zleceń jest pozbieranie drewna na opał, a zaraz potem musimy rozwiązać ciekawą zagadkę rodem z filmów kryminalnych z lat 80. Żeby zbytnio nie zdradzać fabuły powiem tylko, że jedna z ważniejszych osób w obozie okaże się zdrajcą, a nasi bliscy będą w niebezpieczeństwie. Tak po krótce można streścić fabułę tego moda, którego da się przejść w około pół godziny. Jak już wspominałem wcześniej, w „Dragons Tale” zwiedzali będziemy całkiem nowy świat, który jest całkiem ciekawy oraz z chęcią chce się go eksplorować. Wróćmy jeszcze na chwilę do tematu wioski, w której mieszka nasz bohater - Benni. Jest ona zamieszkała przez kilka osób, które są wyznawcami smoków. To właśnie dzięki tym stworzeniom ludzie nauczyli się wielu rzeczy, które pomogły im zamieszkać i skolonizować dzikie krainy. Jeśli zaś chodzi o lokacje, które będzie nam dane odwiedzić, to będą to opuszczona wieża, jaskinia pełna pełzaczy, kamienny krąg, świątynia smoków, las oraz obóz. 

 

Wydawać by się mogło, że lokacji jest dużo, jednak są one raczej małe, więc całą krainę da się przemierzyć w kilka minut. Żeby nie było zbyt różowo teraz trochę ponarzekam. Kiedy dostałem się już do części gdzie znajduje się wyżej wymieniona wieża poczułem się niczym rozbitkowie z serialu „Lost”. Nie wiedziałem co się dzieje, ani gdzie jestem, jednak po chwili jakoś wyszedłem z tego „buszu”, który trochę mnie zniesmaczył. Patrząc na tytuł, który można przetłumaczyć jako „Smocze Opowieści” wielu z was pomyślało sobie, iż w modzie będzie można spotkać tytułowe smoki. Tutaj jednak rozczarowanie, smok jest, jeden, ale martwy. Oprócz tego większych potknięć nie zauważyłem. Jeśli chodzi o rodzaje przeciwników, z którymi będziemy musieli się zmierzyć, to są to kretoszczury, zębacze, różne wariacje pełzaczy, ścierwojady, ogniste jaszczury oraz ognisty golem. 

 

Jest to wystarczające zróżnicowanie jak na takiego małego moda. Teraz kilka słów podsumowania. Największymi zaletami „Dragons Tale” są nowa kraina, w miarę ciekawa fabuła oraz oryginalna tematyka. Tak więc, „Smocze Opowieści” są produkcją, która nie odstrasza potencjalnego gracza brzydotą oraz amatorszczyzną, bo jest to całkiem ciekawy kawałek moda.

  

Plusy:

+ Oryginalna tematyka

+ Ciekawy świat

+ Interesująca tematyka

 Minusy:

- Trochę krótka

- Bujna dzicz przy wieżyOcena modyfikacji: 8/10