Witaj na stronie Tawerna Gothic. Zapraszamy do przeglądania naszych zasobów.
Biuletyn
Top czytane
 
Tawerna Gothic
Strona główna
Forum dyskusyjne
Galeria
Kanał YouTube
Pliki
Gala Statuetek Innosa
O nas
Redakcja
Ultradesk – nowa polska marka gamingowa
Strefy Gothic
Gothic
Gothic II
Noc Kruka
Gothic 3
Zmierzch Bogów
Arcania: Gothic 4
Upadek Setarrif
Modyfikacje
Strefy Risen
Risen
Risen 2: Mroczne Wody
Risen 3: Władcy Tytanów
Strefa Elex
Elex
Informacje ogólne
Jak instalować mody?
Czym są mody?
PlayerKit
Weekend z modem
Der Kampf um die Bruderschaft
Golden Mod
Zemsta Beliara
Wielka Wojna [DEMO]
Stonehenge
Fabryka Klonów
Sturmbringer
Bumshak
Mielizna
Vulcano Quest
Misterium DEMO
GerranHeart DEMO
Czas Zapłaty Prolog
The Den
Dragons Tale
Bitwa Mod 1 i 2
Krwawy odwet
Khorana Prolog
Mod świąteczny
Magiczni Wojownicy
Lirwa
Wspólnota świtu
Diccuric
Die Bedrohung
Jaktyl
Czas Zapłaty
VisiGothic
Gothic-Strike
Mroczne Tajemnice
Stranded
G2TexturesPack
Piratenleben
Solucje
Piratenleben
Wywiady
Wywiad z "LoA Team"
Wywiad z "Złote Wrota"
Wywiad z SoulFire
Wywiad z Xardasem17
Wywiad z Bananas Studio
Wywiad z Siekaczem
Wywiad z Laresem
Wywiad z "Dark Modders"
Wywiad z Destiny Team - "Przeznaczenie"
Wywiad z Bractwem Spolszczenia
|| Warte uwagi
|| Cytat z gry
|| Polecamy
Gram.pl

GameExe.pl - Twój portal fantasy! Witamy na Gothicpedii! Lista najlepszych gier w sieci Poki.pl Konwent Gier Terenowych Serwer Elisium Tawerna Gothic

Sturmbringer
napisał: Isentor, dnia 15.06.2011 12:29

Krótka i niezbyt skomplikowana modyfikacja – te słowa w pełni odzwierciedlają naturę tej produkcji, którą udało mi się przejść w niespełna pół godziny (20 minut starczy, jak się będzie omijało potwory, których zabijanie jest całkowicie zbędne). W zasadzie nie ma się nad czym tutaj rozpisywać, gdyż twórcy bardziej postawili na fabułę (tylko jedno zadanie i jedna postać), za to świat Górniczej Doliny z Gothic I został niezmieniony (usunęli tylko wszystkich NPC z gry).

 

Nasz bohater pojawia się bez słowa wyjaśnienia na Placu Wymiany i od razu jest zaczepiony przez osobę ubraną w magnacki strój. Jak się okazuje, jest to niejaki Elric i prosi nas o pomoc. Chcemy czy nie, zgodzić się musimy, bowiem w innym wypadku nie będzie nam dane dłużej pożyć w Koloni. Elric każe nam odnaleźć jego tytułowy miecz, który zostawił w Zawalonej Kopalni. Jednakże nie jest to takie proste, bo żeby otworzyć bramę kopalni wpierw musimy odnaleźć artefakt zwany Lampą z rudy. Elric jest na tyle miły, że powierza nam mapę z zaznaczoną drogą do przedmiotu naszego pożądania. I tak przyodziani w zbroję strażnika, łuk i zardzewiały miecz, ruszamy ku przygodzie. Ekwipunek może się wydawać nieciekawy, mimo to te braki nadrabiają nasze statystyki (40 siły – w zupełności wystarcza, by początkowych przeciwników powalić jednym ciosem), które mają pozwolić nam przejść grę łatwo i szybko...

 

Gdy już posiądziemy artefakt, pozostaje nam wrócić do Elrica (kręci się niedaleko Zawalonej Kopalni) i zapuścić się w głąb jaskini na poszukiwania głównego przedmiotu zadania. Kopalnia nie zachwyca i widoczne jest to, iż była robiona w oparciu o jak najkrótszy czas pracy. Jest to lita skała (czasami wręcz kwadratowa) z pewną ilością wody. Nie ozdabiają jednak jej żadne znane nam grzybki, roślinki i złoża rudy (ujrzymy jedynie te „rury” pełzaczy – za to tych potworów nie uraczymy, jedynie tylko kilkanaście goblinów, które z czasem robią się denerwujące).

 

Werdykt? Modyfikacja wprawia w niedosyt, a to przez niedopracowanie (lokacji i fabuły) oraz przez długość. Nim zaczniesz cieszyć się zabawą, ta już się kończy (wprawdzie mod się nie „urywa” nagle, lecz pozostaje nam tylko chodzenie po Koloni i zabijanie potworów). Prócz tego nasz ekwipunek nie zmienia się, a już od początku jesteśmy istnym terminatorem. Produkcję tę polecam osobom, które mają wolną chwilę, zainstalowanego Gothica I i chęć zwiedzenia Zawalonej Kopalni. Dla reszty jest to mod niegodny uwagi i granie w niego to dla nich strata czasu, który mogłyby poświęcić np. „Mrocznym Tajemnicom”.

Plusy:
+ Zawalona Kopalnia
+ dosyć łatwa i przyjemna

Minusy:
- bardzo krótka
- niedopracowana kopalnia
- w ogóle nie ma zmian w świecie

Ocena: 3+/10Spolszczenie „Sturmbringer”

Przyzywacz Burzy” zawiera bardzo mało tekstu, przez co spolszczać prawie nie było czego – w zasadzie tylko kilka dialogów. Posiada on również dubbing, który stoi na średnim poziomie (osoba, która podkładała głos pod Elrica mogła się bardziej postarać – wtedy ocena byłaby większa), jednakże dobrze się komponuje z rozgrywką. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na tłumaczenie tytułu. O dziwo nie ma takiego słowa jak „przyzywasz”. Jak widać, autor pokusił się o neologizm.

Plusy:
+ dubbing ujdzie w tłoku

Minusy:
- niepoprawna nazwa tytułu
- mało tekstu do tłumaczenia

Ocena: 7+/10