Witaj na stronie Tawerna Gothic. Zapraszamy do przeglądania naszych zasobów.
Biuletyn
Top czytane
 
Tawerna Gothic
Strona główna
Forum dyskusyjne
Galeria
Kanał YouTube
Pliki
Gala Statuetek Innosa
O nas
Redakcja
Ultradesk – nowa polska marka gamingowa
Strefy Gothic
Gothic
Gothic II
Noc Kruka
Gothic 3
Zmierzch Bogów
Arcania: Gothic 4
Upadek Setarrif
Modyfikacje
Strefy Risen
Risen
Risen 2: Mroczne Wody
Risen 3: Władcy Tytanów
Strefa Elex
Elex
Informacje ogólne
Jak instalować mody?
Czym są mody?
PlayerKit
Weekend z modem
Der Kampf um die Bruderschaft
Golden Mod
Zemsta Beliara
Wielka Wojna [DEMO]
Stonehenge
Fabryka Klonów
Sturmbringer
Bumshak
Mielizna
Vulcano Quest
Misterium DEMO
GerranHeart DEMO
Czas Zapłaty Prolog
The Den
Dragons Tale
Bitwa Mod 1 i 2
Krwawy odwet
Khorana Prolog
Mod świąteczny
Magiczni Wojownicy
Lirwa
Wspólnota świtu
Diccuric
Die Bedrohung
Jaktyl
Czas Zapłaty
VisiGothic
Gothic-Strike
Mroczne Tajemnice
Stranded
G2TexturesPack
Piratenleben
Solucje
Piratenleben
Wywiady
Wywiad z "LoA Team"
Wywiad z "Złote Wrota"
Wywiad z SoulFire
Wywiad z Xardasem17
Wywiad z Bananas Studio
Wywiad z Siekaczem
Wywiad z Laresem
Wywiad z "Dark Modders"
Wywiad z Destiny Team - "Przeznaczenie"
Wywiad z Bractwem Spolszczenia
|| Warte uwagi
|| Cytat z gry
|| Polecamy
Gram.pl

GameExe.pl - Twój portal fantasy! Witamy na Gothicpedii! Lista najlepszych gier w sieci Poki.pl Konwent Gier Terenowych Serwer Elisium Tawerna Gothic

Diccuric
napisał: Isentor, dnia 15.06.2011 12:36

Gatyah, miasto położone na granicy królestwa wolnego od wszelkich konfliktów i problemów. Miejsce to obrał sobie za kryjówkę Berengar, szlachcic, który przed laty został wygnany z kraju za podburzanie ludu przeciwko królowi. Berengar jest osobą posiadającą ogromne ambicje, gdyż dążył on do przejęcia władzy w państwie, jednak jego plany zostały pokrzyżowane i został zmuszony do opuszczenia królestwa. Mimo wszystko, jednak złamał zakaz monarchy. Berengar powrócił do kraju żądny zemsty i władzy. Tak w skrócie streścić można historię moda do Gothica 1 pt. "Diccuric" autorstwa niemieckich modderów. Modyfikacja owa zapewni Wam około 9 godzin świetnej zabawy. Przez ten czas będziecie mieli okazję wykonać 25 zróżnicowanych zadań, a czeka na nas m.in. polowanie na stado ścierwojadów, odnalezienie kartografa oraz odzyskanie wartościowego amuletu. Szykuje się więc nie lada gratka dla koneserów ciekawych przygód rozgrywanych w świecie Gothica.

 

Warto chyba także poświęcić trochę miejsca na opisanie ziem, po których będziemy się poruszali. Są one skonstruowane w ten sposób, aby znalazło się tam wszystko, co niezbędne. Tak więc znajdują się tam lasy pełne przeróżnej zwierzyny, nieprzyjazne bagna, pola uprawne, góry, kwieciste polany i wiele innych. Do wyboru, do koloru, dla każdego coś się znajdzie. Mapa jest autentycznie duża i na początku trudno się odnaleźć w owej krainie, lecz kiedy już Arderic pozna okoliczne tereny sytuacja nie wygląda tak źle. Jak już wspomniałem, w centrum tej przepięknej prowincji znajduje się miasto Gatyah, w którym to stacjonują oddziały Berengara. Miasto jest wielkości Khorinis i jest w nim wszystko, co bohater moda potrzebuje, a więc krawiec, karczma, arena, targowisko oraz zamek, w którym żyje grupa trzymająca władzę. Warto także powiedzieć, że w "Diccuricu" natkniemy się na kilku znajomych, których znamy z pierwszej części Gothica. Na waszym miejscu nie liczyłbym jednak na wiele nawiązań do sagi, nie o to tu chodzi. O modzie pisać można wiele, a i tak nie uda się opisać wszystkiego, co oferuje owa produkcja. Wiele smaczków, które przygotowali dla graczy autorzy trzeba odkryć samemu.

 

Naprawdę wielką satysfakcję sprawia stopniowe poznawanie historii tej krainy i pięcie się po szczeblach kariery. Mimo tego, że na przejście "gry" potrzeba nam około 9 godzin, to na końcu pozostaje pewien niedosyt, gdyż oczekiwaliśmy czegoś więcej. Jednak nie można oczekiwać zbyt wiele po fanowskiej produkcji, nie można zapominać, że nie jest to profesjonalna gra, lecz zwykła modyfikacja. Co zaś można powiedzieć o mankamentach tej produkcji? Muszę powiedzieć, że moda dosyć często wywalało mi do pulpitu, uświadamiając mi, kto tu ma władzę. Czasem także zdarzyło, że nie mogłem wykonać jakiegoś zadania, ot tak, bo gra miała taki kaprys. Oprócz tego żadnych większych błędów nie uświadczyłem. Krótkim słowem podsumowania mogę stwierdzić, iż "Diccuric" to jedna z tych modyfikacji, które sprawiają, że zapominamy o otaczającym nas świecie i po prostu musimy ją przejść, mimo tego, że lubi się wysypać do Windowsa.

Plusy:
+ Wciąga
+ Ciekawa fabuła
+ Dobrze skonstruowana plansza
+ Dobrze wymyślone zadania

Minusy:
- Błędy
- Lubi wyrzucać na pulpit

Ocena modyfikacji: 9/10Polonizacja "Diccuric"

Co można powiedzieć o spolszczeniu? Myślę, że każdy zgodzi się ze mną w tym, iż polonizacja stoi na wysokim poziomie. Szczerze mówiąc, nie doszukałem się tutaj rażących błędów, a i dialogi są ułożone tak, że wszystko buduje odpowiedni klimat.

 

Niestety ludzie którzy mają problemy z czytaniem nie będą mogli w pełni cieszyć się tą produkcją, ponieważ dubbing jest... jednak niemiecki. Jak na razie o naszym rodzimym dubbingu możemy zapomnieć. Na plus należy tłumaczom zaliczyć to, że podczas gry nie musiałem czytać tekstów, których tłumacze nie przerobili na polski, co niestety w innych spolonizowanych zagranicznych modach zdarza się dosyć często. O wersji PL mówić dużo nie można, bo nie ma o czym, po prostu polonizatorzy się popisali i już.

Plusy:
+ Dobrze wykonane tłumaczenie
+ Dialogi budują klimat

Minusy:
- Brak dubbingu

Ocena polonizacji: 9/10