Witaj na stronie Tawerna Gothic. Zapraszamy do przeglądania naszych zasobów.
Biuletyn
Top czytane
 
Tawerna Gothic
Strona główna
Forum dyskusyjne
Galeria
Kanał YouTube
Pliki
Gala Statuetek Innosa
O nas
Redakcja
Strefy Gothic
Gothic
Gothic II
Noc Kruka
Gothic 3
Zmierzch Bogów
Arcania: Gothic 4
Upadek Setarrif
Modyfikacje
Strefy Risen
Risen
Risen 2: Mroczne Wody
Risen 3: Władcy Tytanów
Strefa Elex
Elex
O grze
O grze
Bezimienny
Bogowie
Budowniczy
Frakcje
Jarkendar
Kamienne tablice
Khorinis
Kruk
Magia
Lokacje
Nauka umiejętności
Xardas
Bestiariusz
Orkowie
Potwory
Przedmioty
Szpon Beliara
Zbroje
Pomoc
Nauczyciele
Pomoc techniczna
Postacie
Quarhodron
Skarby
Sprzedawcy
Zadania
Kody
Konsola
Ciekawostki
Piranha Bytes
Zapowiedź z 2006 roku
Galeria
Artworki
Mapy
Screeny
Tapety
Forum dyskusyjne
Dyskusja o grze
Wątek główny i zadania
Porady dotyczące gry
Pomoc techniczna
|| Warte uwagi
|| Cytat z gry
|| Polecamy
Gram.pl

Witamy na Gothicpedii!

Budowniczy
napisał: BeziJuve, dnia 23.04.2011 21:07

Budowniczy zamieszkujący wspaniałą i przecudną krainę, zwaną Jarkendarem, byli wysoko rozwiniętą cywilizacją. Posiadali nieosiągalną do zdobycia, ogromną wiedzę w wielu dziedzinach i aspektach życia. Po ich wspaniałym mieście można było podróżować za pomocą sieci teleportów. Zbudowali również ogromny portal łączący Jarkendar z Khorinis; teleport ten był o tyle niezwykły, że Magowie Wody nie byli wstanie wykryć w nim żadnych oznak magii. Na tyle przykuło to ich uwagę, że odkąd trafili nim do starożytnego miasta, oddali się badaniom na ten temat. Budowniczy potrafili również wznosić piękne i wspaniałe budowle. Niestety wielka powódź i upływ czasu spowodowały, że cudowne obiekty zostały zrujnowane i niewiele z nich zostało. Riordian, jeden z Magów Wody twierdzi, że Dolinę zamieszkiwały tysiące ludzi.
Ich społeczność była podzielona na pięć kast:

Strażnicy Umarłych – byli strażnikami dusz zmarłych i mieli z nimi kontakt. Podczas rozmowy z legendarnym Quarhodronem, musimy podać się za członka tejże kasty. Byli ostatnią nadzieją Budowniczych na powstrzymanie zła, ale Rademes kazał ich stracić.
„...gdyż jedynie STRAŻNICY UMARŁYCH byli zdolni przywołać przodków. Ich nieobecność głęboko nas rani. Bez rady przodków jesteśmy na łasce naszego ludu.” - Fragment zapisków z Biblioteki uczonych.

Uzdrowiciele – ich rola polegała na uleczaniu chorych i wszelakich ran. To oni zamknęli portal i podzielili ornament.
„UZDROWICIELE zostali wysłani, aby zapieczętować portal i zniszczyć klucz. Jedynie Adanos wie, co się z nimi stało, i czy zdołali wykonać powierzone im zadanie.” - Fragment zapisków z Biblioteki uczonych.


Kasta Wojowników – Byli obrońcami Jarkendaru. Ale to właśnie oni sprowadzili zło, przez które Cywilizacja Budowniczych została zniszczona.
„KASTA WOJOWNIKÓW została zniszczona przez gniew Adanosa. Pękło serce starego księcia wojowników.” - Fragment zapisków z Biblioteki uczonych.

Kapłani – byli duchownymi, a zarazem kimś w rodzaju magów. Mogli również rozkazywać kaście Wojowników.
„Jedynie pozostali KAPŁANI podsycają nadzieję i bezustannie głoszą kazania o odrodzeniu naszego miasta.” -
Fragment zapisków z Biblioteki uczonych.

Uczeni – najmądrzejsza z kast, byli przywódcami Jarkendaru. Posiadali największą władzę w tym świecie i mieli decydujący głos w „Radzie pięciu”.
Ale my, UCZENI znamy gorzką prawdę. JARKENDAR upadł i wkrótce zniknie w odmętach czasu.” - Fragment zapisków z Biblioteki uczonych.

Każda kasta posiadała własnego Władcę. Oni wszyscy wspólnie rządzili Jarkendarem, a każdy z nich posiadał swoją posiadłość, w której mieszkał i trzymał swoje bogactwa. Tworzyli oni Radę Pięciu. Mało wiemy o samych przywódcach. Najwięcej wiemy o liderze Kasty Wojowników, Quarhodronie. Wiemy, że był wielkim wodzem i generałem. W momencie upadku Jarkendaru był już w podeszłym wieku oraz miał syna, Rademesa . Drugim przywódcą, był Najwyższy Kapłan Khardimon. Wiemy, że stworzył jedną z pułapek w Świątyni oraz, że wraz z Quarhodronem zapieczętował zewnętrzne wrota do Świątyni. Żaden z nich jednak nie przeżył tego rytuału. Dowiadujemy się również, o przywódcy kasty Uczonych. Saturas twierdzi ,że większość znalezionych zapisków, została napisana właśnie przez niego, niestety nigdzie nie pozostawił on swego podpisu. Na żółtej Tabliczce znalezionej w Bibliotece w kanionie, która była siedzibą Uczonych, odnajdujemy taki oto tekst: „Ja który sprzeciwiłem się rozkazom trójki zbudowałem pierwszą pułapkę i tylko ja znam właściwe wrota”. O przywódcach Uzdrowicieli i Strażników Umarłych nie wiemy nic.

Lud wyznawał boga Adanosa, który wiązany jest z równowagą i porządkiem. Pewnego dnia jednak syn Quarhodrona, Rademes, który należał do Kasty Wojowników, odnalazł potężny artefakt zła, Szpon Beliara i sprowadził nieszczęście na tą krainę. Piękny i cudowny Jarkendar, zamienił się w krainę ogarniętą chaosem, bezprawiem oraz złem.. Adanos, nie mógł się temu bezczynnie przyglądać i zesłał potężną falę, która zmyła wszystkich ludzi z powierzchni ziemi. Pozostałościami po tamtych wydarzeniach jest bagno, leżące na wschodzie.
„RADEMESA pogrzebano w Świątyni Adanosa, ale moc miecza nie została zniszczona. Jego wpływ stał się zbyt wielki. Nie było końca rzeziom na ulicach. Jednak gniew ADANOSA położył temu kres. Morze wzniosło się ponad JARKENDAR i zatopiło całe miasto. W większości nietknięte pozostały jedynie świątynie i budynki na wzniesieniach. Niewielka grupa ocalałych z katastrofy nie ma już siły potrzebnej do odbudowy miasta. I tak los JARGENDARU został przypieczętowany.” - Fragment zapisków z Biblioteki uczonych.