Witaj na stronie Tawerna Gothic. Zapraszamy do przeglądania naszych zasobów.
Biuletyn
Top czytane
 
Tawerna Gothic
Strona główna
Forum dyskusyjne
Galeria
Kanał YouTube
Pliki
Gala Statuetek Innosa
O nas
Redakcja
Ultradesk – nowa polska marka gamingowa
Strefy Gothic
Gothic
Gothic II
Noc Kruka
Gothic 3
Zmierzch Bogów
Arcania: Gothic 4
Upadek Setarrif
Modyfikacje
Strefy Risen
Risen
Risen 2: Mroczne Wody
Risen 3: Władcy Tytanów
Strefa Elex
Elex
|| Warte uwagi
|| Cytat z gry
|| Polecamy
Gram.pl

Witamy na Gothicpedii!

Jakie słuchawki do CS:GO kupić?
napisał: Isentor, dnia 28.10.2020 12:46

Początki Counter-Strike’a sięgają końcówki lat 90. ubiegłego wieku, a sama gra zaczynała jako mod do popularnego FPS-a od Valve, Half-Life’a. Tytuł szybko zaczął przyciągać graczy chcących w łatwy sposób konkurować ze swoimi kolegami z klasy czy z sąsiedztwa, a dzięki niskim wymaganiom sprzętowym CS-a można było uruchomić na niemal każdym komputerze (wystarczył dostęp do Internetu). Obecnie Counter-Strike to jedna z najważniejszych produkcji esportowych, w którą codziennie grają setki tysięcy graczy (zarówno tych zwykłych, jak i profesjonalnych). Wiele osób miewa jednak problemy z dobraniem odpowiedniego zestawu słuchawek, które będą dostosowane do gry w CS:GO. Sprawdź, jaki headset pomoże Ci osiągnąć wysoką rangę, zwiększając radość płynącą z rozgrywki.


Słuchawki do CS:GO – co warto wiedzieć o headsetach dla graczy?

Counter-Strike nie bez powodu kojarzony jest z profesjonalnym gamingiem, który dziś nazywamy esportem. Zawodnicy spędzają setki godzin na treningach (indywidualnych i wspólnych, z całą drużyną), by podczas turniejów osiągać wysokie wyniki i jak najlepiej realizować zaplanowane wcześniej taktyki. Jednym z elementów ułatwiających rozgrywkę na profesjonalnym poziomie, są odpowiednio dobrane peryferia, takie jak myszki, klawiatury czy omawiane w tym artykule słuchawki. Sprzęt dostosowanych do indywidualnych potrzeb zawodnika pozwala lepiej skupić się na rozgrywce, przekładając się tym samym na lepsze wyniki.

Gracze zastanawiający się, jakie słuchawki do CS:GO mają kupić, powinni przede wszystkim skupić się na tym, by headset był w jak największym stopniu dopasowany do ich głowy. Długość włosów, obecność kolczyków na uszach czy innych ozdób znajdujących się w okolicach głowy mogą znacząco wpłynąć na jakość użytkowania słuchawek. Stąd wiele modeli zostało wykonanych z przyjemnych w dotyku materiałów, które sprawiają, że nawet długie noszenie słuchawek nie powoduje powstawania urazów. Niezwykle wygodnym modelem, docenianym zarówno przez graczy, jak i dziennikarzy technologicznych, jest SteelSeries Arctis 1, które ważą 289 g i mają konstrukcję półotwartą. Dzięki temu powietrze ma swobodny dostęp do wszystkich części słuchawek, które bezpośrednio stykają się z głową.

Czym powinien wyróżniać się mikrofon w słuchawkach do CS:GO?

W drużynowych grach sieciowych takich jak Counter-Strike:Global Offensive, o sukcesie lub porażce decyduje często zgranie drużyny i komunikacja pomiędzy członkami zespołu. W wygodnym informowaniu się o ruchach przeciwnika pomaga mikrofon, jednak zakup oddzielnego urządzenia będzie wiązał się z dużym wydatkiem. Z tego właśnie powodu w słuchawkach gamingowych spotkać można wbudowane mikrofony, które cechują się pasmem przenoszenia od 100 Hz do 20 kHz. Sam mikrofon powinno się dać łatwo odczepić, by zwiększyć funkcjonalność i mobilność headsetu, a ciągła redukcja szumów pozwoli uniknąć powstania zakłóceń spowodowanych hałasem z zewnątrz.

Słuchawki z wyjątkowo czułym mikrofonem, to Corsair HS45 Carbon Surround 7.1, które można podłączyć do komputer za pośrednictwem złącza mini jack 3,5 mm, zapewniając czyste i wyraźne brzmienia, również w systemie dźwięku przestrzennego 7.1.