Witaj na stronie Tawerna Gothic. Zapraszamy do przeglądania naszych zasobów.
Biuletyn
Top czytane
 
Tawerna Gothic
Strona główna
Forum dyskusyjne
Galeria
Kanał YouTube
Pliki
Gala Statuetek Innosa
O nas
Redakcja
Strefy Gothic
Gothic
Gothic II
Noc Kruka
Gothic 3
Zmierzch Bogów
Arcania: Gothic 4
Upadek Setarrif
Modyfikacje
Strefy Risen
Risen
Risen 2: Mroczne Wody
Risen 3: Władcy Tytanów
Strefa Elex
Elex
O grze
Fauna i flora
Bestiariusz
Przedmioty
Pomoc
Kody
Ciekawostki
Obsada Polskiej wersji
Pierwsze wrażenie
Galeria
Forum dyskusyjne
Dyskusja o grze
|| Warte uwagi
|| Cytat z gry
|| Polecamy
Gram.pl

Witamy na Gothicpedii!

Witaj w Tawernie Gothic
Szukasz pomocy w przejściu gry z serii Gothic lub Risen? W takim razie dobrze trafiłeś. Zajrzyj do menu naszej Tawerny. Znajdziesz u nas odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Gdybyś należał do kolekcjonerów (wiesz, tych zbieraczy grafik i tapet), możesz odwiedzić naszą galerię. Na pewno znajdziesz tam coś dla siebie, co idealnie ozdobi Twój pulpit. Jeśli szukasz sobie podobnych, tych, których zafascynowały gry z serii Gothic, to nie ma lepszego miejsca do rozmów w niebie u Innosa ani tu pośród śmiertelnych na ziemi, jak nasze forum dyskusyjne. I jeszcze jedno - uważaj na siebie.

Kilka faktów o Risen 3 : Titan Lords
napisał: Devristus, dnia 24.02.2014 14:41

Informacje o Risen 3: Titan Lords podzieliśmy na trzy grupy, a mianowicie ogólne, techniczne, fabularne. Rozpoczynając od wiadomości ogólnych oraz najważniejszej dla fanów rzeczy to światowa data premiery Risen 3: Titan Lords zapowiedziana jest na sierpień 2014 roku oraz gra stworzona zostanie na platformy, takie jak: PC, XBOX 360 i PS3. To tak jakby na razie na tyle z informacji ogólnych, więc przejdźmy do spraw technicznych.

Silnik gry będzie taki sam jak w Risen 2: Mroczne Wody i Gothic 3 z tym wyjątkiem, że zostanie ponownie ulepszony.  Brak oficjalnego wsparcia odnośnie moddingu, także scena modderska będzie miała małe utrudnienie. Piranha Bytes zaskoczyła fanów możliwością pływania oraz wspinania się w niektóre miejsca. Studio również zrobiło wielki ukłon w stronę serii Gothic, gdyż walka będzie przypominała tą z Gothic 1 czy Gothica 2, dostępne będą wielkie zbroje, wielkie bronie przypominające te, których używaliśmy w Gothicu oraz samo wykonywanie czynności jak na przykład pieczenie mięsa, dobywać się będzie tak samo jak w Gothic 3, czyli klimatycznym okienku.  Odbiegając od powiązań z Gothic’iem, a skupiając się na informacjach technicznych dotyczących walki to dostępny będzie system walki obejmujący cztery sposoby walki i podstawowych kombinacji. Również od początku gry nasz bezimienny będzie miał dostęp do blokowania ataków, i uników w postaci obrotów, jak i krótkich teleportacji. Mówiąc o broniach, zapomniałem wspomnieć, że oprócz muszkietów wśród broni dystansowych dostępne będą łuki, a obok tradycyjnej magii prawdopodobnie będzie magia vodoo. Jednakże najważniejszą rzeczą w Risen 3: Titan Lords od strony technicznej będzie prolog, w którym sprawdzimy działanie zaawansowanych umiejętności, co ułatwi nam rozbudowę postaci.

W taki oto sposób przedstawiłem Wam udostępnione informacje techniczne, ale dla większości osób najważniejszymi wiadomościami są te dotyczące fabularnej części gry. Nowa fabuła będzie opierała się na dwóch światach – żywych i umarłych. Świat umarłych będzie dostępny po zdarzeniu na samym początku gry, gdzie dusza bohatera zostanie zjedzona przez Lorda Ciemności. Dzięki temu otrzyma on zdolność poziom duszy, dzięki której będzie mógł rozwijać swoją stronę człowieka lub demona.  Tą pierwsza stronę będziemy mogli utrzymać dzięki pyłowi duszy, zbieranemu w świecie dusz. Światy te są stworzonego ręcznie i otwarte, ale także nie za bardzo, ponieważ między regionami będą wyskakiwać ekrany ładowania (jak w Gothicu czy Risenie 2). Eksplorować go będziemy nowym bohaterem, który do wyboru będzie miał 3 gildie, z czego jedna przypomina paladynów z Gothica 2 oraz stanie do walki z nowym przeciwnikiem – cieniami, które powstają w Jaskini Czaszki. W swojej podróży spotka Inkwizytora Mendozę oraz możliwe, że naszego starego bohatera.  

 

> Skomentuj

Znamy nową grę Piranhy Bytes!
napisał: Devristus, dnia 21.02.2014 22:04

Dzisiaj w godzinach wieczornych na stronie niemieckiego magazynu PC  Games została zapowiedziana nowa gra, a zarazem kolejna część serii Risen - Risen 3: Titan Lords. Chociaż nie jest to tytuł z plotek Risen 3: Blazing Ocean, to jednak miło wiedzieć (szczególnie dla największych fanów), że Piranha zajęła się kontynuowaniem tej serii. Z przykrością zawiadamiamy, że nie znana jest jeszcze data premiery, ale będziemy wyczekiwać ją z niecierpliwością.

Risen 3: Titan Lords

 

> PC Games 

 

> Skomentuj

Kolejne informacje odnośnie nowej produkcji PB
napisał: Devristus, dnia 25.09.2013 15:05

Pracownik Piranhy Bytes Michael Ruve na forum portalu World of Risen ujawnił informację, że ich najnowsza gra będzie przedstawicielem gier cRPG. Natomiast z wywiadu z Sashą Henrichs dowiadujemy sie, że nowa gra otrzyma dodatki techniczne w postaci lepszej orientacji przestrzennej przez NPC, animacji ubrań czy lepszgo oświetlenia. Informacje te w połączeniu z wiadomościami z bazy danych platformy Steam utwierdzają w przekonaniu, że najnowszy produkt Piranhy to Risen 3. Jednakże nie możemy tego stwierdzić jednoznacznie, dopóki studio nie wyda oficjalnego komunikatu. 

> Wywiad z Sashą Henrichs

> Oficjalna strona PB

 

> Skomentuj

Jednak Risen 3?
napisał: Devristus, dnia 20.09.2013 17:48

Serwis steamdb.info wyjawił, że w bazie danych tej platformy powstały trzy wpisy dotyczące Risena 3, a mianowicie Risen 3 DLC4/5/6 Steam Store and Retail Key. Z tych informacji można wywnioskować, że Risen 3 jest tworzony będzie wykorzystywał platformę steam oraz będzie posiadał minimalnie 3 DLC. Minimalnie, ponieważ numeracja DLC zaczyna się od 4 a kończy na 6, więc istnieje możliwość, że jednak Risen 3 będzie posiadał aż 6 dodatków DLC.

 

 

> Skomentuj

Oferta dnia w Steam.
napisał: Devristus, dnia 20.09.2013 17:37

Jeszcze przez 25 godzin w Steam można kupić Risen 2: Dark Waters Gold Edition za 7,50€. W skład tego pakietu wchodzą: Risen 2: Dark Waters, Risen 2: Dark Waters - Air Temple DLC, Risen 2 - Treasure Isle DLC, Risen 2 - A Pirate's Clothes. Jest to opłacalna oferta, gdyż zaoszczędzasz aż 75%, ale zestaw nie posiada polskiej wersji językowej.

 

> Steam

 

> Skomentuj


Strony: [1] [2] [3] [4]