Spis Treści

Barman

Saga Gothic

Recenzje

Wywiady

Felietony

Filmy

Muzyka

Ciekawostki
 
Wywiad z Eregrinem

Autor: Canis
Canis: Witaj. Mam przyjemność przeprowadzić z tobą wywiad. Pragnę go przeprowadzić by ukazać twoją pracę jak i innych osób nad reformacjami Marantu. Czy możesz ogólnie powiedzieć, kim jesteś w Marancie? Jakie pełnisz funkcje?

Eregrin: Witaj. Oczywiście, odpowiem na pytania. Ogólnie mówiąc, pełnię funkcje MZ (tj. mistrza zadań). Naszym obowiązkiem, jest wymyślanie zadań, jak i wspólne prowadzenie gry z MG - Isentorem. Jeśli chodzi o sam Marant, to jestem jak na razie człowiekiem - wojownikiem. Ale moja rasa się już wkrótce zmieni.

Canis: Jesteś MZ, podczas rekrutacji Isentor żartobliwie nazwał was, znaczy nas, "przydupasami MG", czy możesz się ustosunkować do tej nazwy? Chciałbym zapytać cię również jak oceniasz swoją pracę na Marancie, i czy mógłbyś ogólnie powiedzieć, co zrobiłeś, bądź nad czym pracujesz?

Eregrin: "Przydupasy MG"... Raczej jesteśmy zwykłymi MZ. Można by nas nazwać "Prawą ręką MG". Jeżeli chodzi o moją pracę na Marancie, to nie zastanawiałem się, jak dużo zrobiłem. Wymyśliłem kilka potworów, wymyśliłem i poprowadziłem parę zadań. Jednak, jeśli chodzi o pracę nad "Zasadami Gry", chyba nic takiego nie zrobiłem. Jedyne, do czego się zgłosiłem, to do "Opisów Terenu". Zaszło jednak drobne nieporozumienie, więc pracę przejęło po mnie kilku innych Mistrzów Zadań, z Devristusem na czele. W chwili obecnej pracuję nad umiejętnościami dodatkowymi, przekroju Skradanie się. Co do oceny mojej pracy... Sam siebie nie potrafię oceniać, lecz chyba mógłbym się bardziej przyłożyć. Postanowiłem więc, że poświęcę w przyszłości nieco więcej czasu na funkcje "Mistrza Zadań".

Canis: Powiedziałeś, że przejęto pracę nad opisem terenów, czy możesz powiedzieć, dlaczego? Również czy mógłbyś powiedzieć, kto podejmuje się teraz tej pracy?

Eregrin: Pracę przejęto z powodu nieporozumienia, o którym już wcześniej wspominałem. Konkretnie, chodziło w nim o to, że wydawało mi się, że mam zrobić opis Valfden i Elanoi. Ewentualnie jakiś króciutki ogólny opis całego świata. Cóż, wyszło inaczej. Dowiedziałem się, że mam zrobić opisy wszystkich krajów. Wiem, że kilku pracuje nad tymi opisami. Jeśli chodzi o wymienianie palcem, to pamiętam, że zajmuje się tym między innymi Devristus i Gunses.

Canis: Cóż Eregrinie, chcą cię raczej wesprzeć w pracy. Marant miał być gotowy sporo czasu temu, można tu mówić o przedłużonym terminie o ponad miesiąc. Czy możesz powiedzieć, dlaczego? Czy masz jakieś teorie, co to tego?

Eregrin: Cóż, dość sporo rzeczy nie było zrobionych. My sami mieliśmy pewien okres czasu, gdzie staliśmy w miejscu nic nie robiąc. To troszkę przedłużyło czas otwarcia rekrutacji.

Canis: Czy możesz ocenić mniej więcej w ilu procentach prace są zakończone, albo jakoś to ocenić, podsumować dotychczasowe prace?

Eregrin: Prace są już naprawdę w większości skończone. Jeśli chodzi o procenty, to sam nie wiem... 92%? Jeszcze dosłownie trochę rzeczy trzeba zrobić. Prace zostaną ukończone za kilka dni. Zresztą już Isentor w temacie "Info" tak powiedział.

Canis: Prace zapewne nie zostały równomiernie rozłożone, czy możesz mi powiedzieć, kto z waszej grupy zrobił najwięcej a kto najmniej? Na pewno nie będzie to łatwe, także, czy mógłbyś podzielić ludzi w waszej grupie na robiących więcej i na tych, co zrobili mało, bądź mniej? Gdzie byś siebie ustosunkował?

Eregrin: Najwięcej ze wszystkich MZ, jeśli chodzi o pracę w Zasadach Gry, zrobiłeś niewątpliwie Ty Canisie i Devristus. Jeśli chodzi o pracę pozostałych... Niektórzy nic nie zrobili, a jeszcze inni tylko trochę. MZ to grupa licząca kilku osób, bowiem Marant jest grą, gdzie niby się zapisało bardzo wiele użytkowników, lecz grających można by zamknąć w granicy 20 - 30. Lecz wracając do tego, kto co zrobił, to MZ jest m. in. Tidus i Altair. Nie są oni jednak zbyt aktywni na forum, więc pewnie nie mają czasu. Jeśli zaś chodzi o mnie, to zrobiłem tylko opis Valfden i Elanoi. Teraz może dorobię te umiejętności, lecz to i tak i tak mało, w porównaniu do ciebie i Devristusa. Czyli wiec jestem MZ, który zrobił tylko troszkę.

Canis: Jestem skłonny powiedzieć, ze nieco przesadzasz odnośnie mojej pracy, ale rzeczywiście mogę się zgodzić z tym, że Devristus to osoba, która sporo zrobiła. Tak pytam o wykonujących pracę „przydupasów”, a nie zapytałem o samego MG (tj. Isentora), jak oceniasz jego pracę nad systemem? Możesz coś o nim powiedzieć czytelnikom?

Eregrin: Isentor jest bardzo dobrym MG. Nie dość, że w jego wieku raczej trudno o sporo czasu, jest administratorem TG, to jeszcze znajduje czas na prowadzenie Marantu. Jego pracę oceniłbym na dobrą.

Canis: Czy możesz powiedzieć, co jeszcze zostało koniecznie do zrobienia w systemie? Czy możesz powiedzieć czy Metamorfoza Marantu jest spora, czy też mała i chciałbym abyś powiedział czy masz może jakieś plany przyszłościowe, co do swojej postaci na Marancie?

Eregrin: Jeśli chodzi o pozostałości potrzebne do zakończenia prac na Marancie, to pozostały te Opisy Terenu i Ataki (według mnie). Metamorfoza systemu jest dość spora. Dodamy w nim dość sporo rzeczy, a niektóre pozmieniamy. Plany przyszłościowe... Własna Organizacja. Jak na razie, pracuję nad tym. Jaka to organizacja, dowiecie się, gdy z Gunsesem wszystko tam zrobimy.

Canis: Dobrze. Dziękuję za wywiad i zapraszam do czytywania biuletynu. Miłego dnia.

Eregrin: Również dziękuję i pozdrawiam.