Spis Treści

Barman

Saga Gothic

Recenzje

Wywiady

Felietony

Filmy

Muzyka

Ciekawostki
 
Wywiad z Domanem

Autor: Canis
Canis: Witaj, jestem Canis, chciał bym przeprowadzić z tobą wywiad dla użytkowników Tawerny Gothic. Czy jesteś Domanie skłonny udzielić wywiadu dla tawerny?

Doman: Oczywiście.

Canis: Domanie, z tego co się orientuję, jesteś Członkiem grupy moderskiej: TG Mod Studios (TGMS), czy możesz powiedzieć coś o sobie i ogólnie o tej grupie modderskiej?

Doman: Jeśli chodzi o mnie, to jestem grafikiem 3D w TGMS. Moddingiem zajmuje się od około dwóch miesięcy, tak więc dosyć krótko. Jeśli chodzi o mój team, to jest on również dość młody. Podoba mi się w nim to, że jest on dosyć przyjazny modderom, jednak jako taka "dyscyplina" jest.

Canis: Domanie, mówisz, ze zajmujesz się Grafiką 3D, dla kompletnego lajka, którym, zresztą jestem, to niewiele mówi, możesz dokładniej opowiedzieć na czym polega twoja praca jako grafika 3D?

Doman: No cóż... jako grafik 3D, robię najróżniejsze modele, typu: obozy, domki, bronie itp.

Canis: Czy możesz również powiedzieć jak przebiega taka praca? jakie programy mogą być pomocne podczas takiego tworzenia? czy możesz już powiedzieć, po dwóch miesiącach modingu, że jesteś profesjonalistą w tej dziedzinie?

Doman: Jak przebiega? Po prostu robię to co zamierzam, odpowiednio to kształcę, później jakieś drobne poprawki i gotowe. Jakie programy? Jest ich całkiem sporo, ale chyba najpopularniejszym jest 3D Studio Max, którego sam używam. Za profesjonalistę się nie uważam, gdyż po 2 miesiącach jest to mało możliwe. Za profesionalistę będę się uważał, gdy każdy model mi zlecony, będę umiał dobrze wykonać.

Canis: Jak się zaczęła twoja historia z moddingiem? czy miałeś "przygody" z innymi grupami moderskimi, może należysz do jeszcze innych niż TGMS? Opowiedz proszę o tym dla naszych czytelników.

Doman: Jak się zaczęła? Gothic zaczął się nudzić, tak więc spróbowałem zagrać w jakiegoś moda, bodajże w mroczne tajemnice. Mod bardzo mi się spodobał, dlatego spróbowałem swoich sił w tym fachu. Nic nie rozumiałem, denerwowałem się itd. dlatego zaprzestałem. Po pewnym czasie, na TG zobaczyłem rekrutacje do teamu. Natychmiastowo się zgłosiłem, chociaż nic nie umiałem. Niestety powstała pewna kłótnia, odnośnie fabuły, dlatego też odszedłem. Następnie zaciągnąłem się do teamu White Wolves. Co nieco już umiałem, jednak nic na temat grafiki 3D. Niestety pokłóciłem się z założycielem, o jakieś sprawy, kompletnie nie związane z moddingiem, tak więc odszedłem. Można też powiedzieć że zostałem wyproszony. Kumpel z mojego pierwszego teamu, który też z niego odszedł, polecił mi team - TG Mod Studios. Udało mi się do niego dostać. Od tego momentu, zacząłem uczyć się grafiki 3D. Do innego teamu niż TGMS nie należę, gdyż nie traktuje moddingu, jako pracę, czy obowiązek, lecz jako moje hobby.

Canis: Miło mi słyszeć, że uważasz to za swego rodzaju przyjemność, hobby, w końcu pozwala to otrzymać również przyjemność w postaci zadowolonych graczy z udanego projektu fanów i jak sądzę inspirację do kolejnych prób tworzenia. jak wiemy, TGMS planuje Modyfikację i ma być ona zapewne hitem, czy możesz coś o nim opowiedzieć? coś o twoim wkładzie w jego powstanie?

Doman: Co mogę o nim powiedzieć? No cóż... w modzie wcielimy się w jednego z paladynów. Jego imię to najprawdopodobniej Jurand. W późniejszym czasie będziemy mieli możliwość dołączenia do 3 gildii, jednakże będą też takie, do których nie będziemy mogli się przyłączyć. W modzie będzie całkiem nowy świat, nowe rutyny i wiele więcej. Myślę że jego przejście zajmie tak 8 - 12 godzin Mój wkład? To, co na grafika 3D przystało, czyli domki, bronie, obozy itp.

Canis: Nowe rutyny? czy mógł byś przybliżyć nam ten temat? na czym miały by te "rutyny" polegać? Czy mógł byś powiedzieć nam o TGMS, dokładniej, kto założył ten team, kto wchodzi w jego skład etc.?

Doman: Rutyny, to mycie się, spanie, tańczenie itp. Na czym miałyby polegać? To pozostawię jako taką "niespodziankę". Założycielem TGMS jest Serail, który na TG pełni funkcje moderatora.

Canis: Dziękuję za te informacje o tobie, jako modderze, członku grupy TGMS. Ale również poza Modderem jesteś dobrym, że tak powiem, użytkownikiem Tawerny Gothic, który również udziela się i przyczynia do rozwoju serwisu. Czy możesz powiedzieć mi i czytelnikom, co sądzisz o serwisie, co sądzisz o forum, począwszy od wyglądu, a kończąc na zawartych treściach. Czy masz jakieś uwagi, jakieś pomysły na rozwój naszego, że tak pozwolę sobie powiedzieć, serwisu? Czego brakuje naszej oficjalnej stronie oraz forum Gry Gothic?

Doman: Moim zdaniem, jest to bardzo dobry serwis. Najbardziej podoba mi się forum, na którym nie tylko można porozmawiać o Gothic'u, lecz można pochwalić się pracą pisemną lub graficzną w twórczości własnej, podyskutować o najróżniejszych sprawach, na forum romanum, są również konkursy. Jeśli chodzi o jakieś wady serwisu, to denerwujący są userzy, którzy spamią, piszą głupoty itp. Niestety, jest ich ostatnio coraz więcej.

Canis: Co możesz powiedzieć o Administracji? co o niej sądzisz?

Doman: Wszystkich z administracji nie znam, jednakże ci co znam, w większości wydają mi się normalnymi ludźmi, z którymi można pogadać.

Canis: Dobrze, Domanie, dziękuję za ten wywiad i życzę sukcesów w pracy moddera oraz życzę ci zadowolenia z nadchodzących części Gothica i wiele radości z już istniejących. Do usłyszenia. Pozdrawiam Canis.

Doman: Nie ma sprawy. Dziękuję i pozdrawiam.