Witaj na stronie Tawerna Gothic. Zapraszamy do przeglądania naszych zasobów.
Biuletyn
Top czytane
 
Tawerna Gothic
Strona główna
Forum dyskusyjne
Galeria
Kanał YouTube
Pliki
Gala Statuetek Innosa
O nas
Redakcja
Strefy Gothic
Gothic
Gothic II
Noc Kruka
Gothic 3
Zmierzch Bogów
Arcania: Gothic 4
Upadek Setarrif
Modyfikacje
Strefy Risen
Risen
Risen 2: Mroczne Wody
Risen 3: Władcy Tytanów
Strefa Elex
Elex
O grze
O grze
Wstęp
Argaania
Bohater
Magia
Feshyr
System walki
Towarzysze
Orkowie
Rhobar
Ahn'Bael i Ahn'Nosiri
Bestiariusz
Potwory
Przedmioty
Pomoc
Interfejs
Kody
Ciekawostki
Zapowiedź z 2009 roku
Galeria
Artworki
Mapy
Screeny
Tapety
Kalendarz
Forum dyskusyjne
Dyskusja o grze
Wątek główny i zadania
Porady dotyczące gry
Pomoc techniczna
|| Warte uwagi
|| Cytat z gry
|| Polecamy
Gram.pl

Witamy na Gothicpedii!

Rhobar
napisał: Patty, dnia 17.04.2011 17:27

Imię Rhobar towarzyszy nam od pierwszych chwil sagi. To z woli króla wylądowaliśmy w kolonii karnej, z czego wyniknęły całe późniejsze wydarzenia, choć oczywiście nie tylko. Warto jednak o samych królach dowiedzieć się czegoś więcej.

Ciężko dotrzeć do wzmianek o królu Rhobarze. Znajdujemy jednak kilka w książkach „Bitwa o Varrant”. Dwa egzemplarze można odczytać w pierwszej części. Księgi zawierają opis zdobycia prowincji Varant przez króla Rhobara. Mimo to dowiadujemy się w sumie niewiele, są to jedynie pojedyncze adnotacje. Warto jeszcze wspomnieć, iż jednym z jego generałów był Lee, nasz stary towarzysz. Sugeruje to, że prawdopodobnie w chwili akcji ksiąg był starym człowiekiem.

1

Dużo więcej za to wiemy o Rhobarze II. Był to król w ostatnich latach swego panowania nielubiany. Często można było usłyszeć wypowiedzi o negatywnym zabarwieniu. Wszystko to wynika raczej z konieczności niż chęci: Rhobar II toczył wyniszczającą, kosztowną wojnę z orkami. Z tego względu potrzebował rudy, wydał dekret nakazujący wysłanie każdego przestępcy do kopalni. Dotyczyło to nawet najdrobniejszych wykroczeń. Nie zaskarbił sobie w ten sposób przychylności poddanych, co jest zrozumiałe. Jednak nawet mimo przeciwności stawiał orkom opór. W trzeciej części mamy okazję go poznać i przekonać się, jakim naprawdę jest władcą. Przy decyzji, na którą ścieżkę fabularną wstąpić mamy okazję zdecydować o jego dalszych losach.

2

Jego następcą okazał się bohater gry, którym kierowaliśmy przez trzy pierwsze części. Przybrał on imię Rhobara III. Zasłynął szybkim zjednoczeniem kontynentu, był także nieustraszonym wojownikiem, bojownikiem Innosa. W czwartej części jednak obserwujemy jego upadek. Staje się mrocznym, bezwzględnym władcą, dążącym jedynie do podboju nowych ziem. Między innymi ta właśnie zmiana jest jednym elementów składowych fabuły, gdy przeklęty król rusza na Argaanię. Jest to jednak o tyle zaskakujące, ponieważ mogliśmy kierować jego poczynaniami wcześniej, znaliśmy jego charakter.

1

W przypadku władców noszących to imię ciężko nawet mówić o dynastii, gdyż nie ma informacji, czy Rhobar II był synem swego poprzednika. Nie znamy nawet skrawka historii Rhobara III, lecz mało prawdopodobne jest, iż był potomkiem swojego prekursor. Wiemy o nich bardzo niewiele, gry nie ułatwiają zdobycia informacji, często trzeba bazować na strzępach wiedzy zawartych w książkach czy dialogach.

W historii tych władców istnieje wiele luk, których nijak nie jesteśmy w stanie wyjaśnić. Nigdzie nie znajdujemy podstawowych informacji, można jedynie bazować na kilku informacjach. . Tak też zrobiłem i dzięki temu powstał ten artykuł.