Spis Treści

Zarząd o sobie

Modzi o modach

Wywiady

Felietony

Ciekawostki
 
Wywiad z Boba Fettem

Autor: Dante
Dante: Skąd dowiedziałeś się o Tawernie?
Boba Fett: O Tawernie Gothic usłyszałem pierwszy raz, kiedy Thoro wraz z IsentoRem zawitali na dawnym portalu Casana (niegdyś Andre): gothic.zyw. Przybyli do nas z nowiną, iż forum Casana przejdzie fuzję wraz z Tawerną, słowem złączą się. Już wtedy na g.zyw piastowałem funkcję moderatora wraz z czterema innymi osobami. Tak się złożyło, że IsentoR pozwolił przenieść tylko dwóch modów z tamtego forum na to. Jako iż sporo tam pracowałem, Casano wytypował mnie. Drugim szczęśliwcem był niezapomniany Arthas, który to w niedługim czasie otrzymał na Tawernie super moderatora. Społeczność g.zyw nie była zadowolona z połączenia obu stron/for, dlatego tylko część osób zdecydowała założyć sobie konto na forum IsentoRa. A ja byłem jednym z nich…

Dante: Co skłoniło cię do przystąpienia do grona TG?
Boba Fett: W tamtym czasie tylko i wyłączenia praca. Byłem zobowiązany pomóc Casano, wiec razem z Arthasem postanowiliśmy zgodzić się na moderowanie na Tawernie Gothic wraz z Rdr.

Dante: Czy jesteś zadowolony z pełnionej funkcji?
Boba Fett: W obecnej chwili jestem nader zadowolony, choć były chwile, kiedy chciałem to wszystko rzucić i mieć święty z tą dzieciarnią, adminami i wiecznie mulącym forum. Był nawet moment, kiedy postanowiłem odejść, lecz już za jakiś czas ponownie odzyskałem stanowisko. Prócz tylko pracy uszczęśliwiać w zarządzie może również (i to w tym większym stopniu) brać, koledzy po fachu, współtowarzysze i współpracownicy. To dzięki nim przeżywało się wiele pięknych i radosnych chwil, jak i tych smutnych, a czasami wręcz drastycznych momentów. Praca z takimi osobami jak Arthas, Crisis, Trivet to była czysta przyjemność i często żałuję, iż ponownie nie mogę z nimi tworzyć zarządu Tawerny Gothic.

Dante: Jak stawiałeś pierwsze kroki na forum?
Boba Fett: Kiedy ja przybyłem na Tawerną Gothic, to na forum istniał totalny burdel, że się tak wyrażę. Wraz z Arthasem zgłosiliśmy się na ochotnika, byśmy w każdym poście na forum (sic!) wstawili polskie literki, gdyż te zostały podmienione na dziwne znaczki. Roboty było w brud, a czasu niewiele. Uporaliśmy się z tym kłopotem dosyć szybko, ale tylko dzięki widocznej współpracy. Z początku ludzie niechętnie na nas (tj. na mnie i Arthasa) patrzyli, w końcu byliśmy obcymi osobami, które nie mają postów, a już otrzymały stanowisko moderatora. Z biegiem czasu wszystko się poukładało, userzy nad zaakceptowali i jakoś to się toczyło dalej…

Dante: Twój pierwszy news/artykuł?
Boba Fett: Trochę trudno mi powiedzieć, bowiem wraz z fuzją serwisu Casana z Tawerną Gothic moje arty z g.zyw zostały przeniesione na portal IsentoRa (do tej pory są w dziale artykułów). Jeśli jednak chodzi o jakąś taką pierwszą pracę pisemną wykonaną, kiedy przynależałem do zarządu TG, to będą to chyba zadania do Gothic II. Roboty z tym trochę było, ale trzeba było wypełnić tę lukę na stronie, a i na pewno userom często ten artykuł pomaga(ł).

Dante: Twój guru/mentor w serwisie?
Boba Fett: Jest taka tradycja u global modów, że ostatni super moderator, który odszedł z zarządu "naucza" tego nowego. Mnie akuratnie "edukował" Crisis, a Crisisa Arthas… Więc śmiało mogę powiedzieć, że ta dwójka moich poprzedników na tym stanowisko jest w czymś rodzaju moich mentorów.

Dante: Jak dużo czasu poświęcasz TG dziennie?
Boba Fett: To zależy, czy nie mam czegoś ważnego do roboty. Prócz pracy na Tawernie Gothic zobowiązałem się jeszcze do pomocy przy tworzeniu modyfikacji "Dzieje Khorinis". Prócz tego przynależę do klanu w Soldacie (treningi i mecze), a także jest jednym z liderów w drużynie ASG (1. PDR). Jednakże zostaje mi dosyć czasu, by zająć się pisaniem recenzji modów, wywiadów, artykułów i moderowaniem - w sumie będzie z tego średnio od godziny do czterech na dzień.

Dante: Jakbyś miał możliwość zmienienia jednej dowolnej rzeczy w serwisie, co to by było?
Boba Fett: Trudno mi powiedzieć… Od tego jest IsentoR i Respev, oni mają zmieniać i nad tym się głowić. Ja osobiście trochę bym zmienił regulamin… i może zarząd.

Dante: Co byś zmienił/zrobił innaczej w dotychczasowej karierze?
Boba Fett: Hmmm, jakby to się dało, to chciałbym wyeliminować moją dawną decyzję o opuszczeniu zarządu Tawerny. A poza tym? Chyba nic.

Dante: Najbardziej irytująca rzecz na TG twoim zdaniem?
Boba Fett: Pewne wypowiedzi członków zarządu, dziecinne zachowanie niektórych użytkowników i czasami mulące forum. Czego chcieć więcej? Lepszego forum dyskusyjnego, które posiada te wady, nie znajdziecie. Pełny serwis.