Spis Treści

Zarząd o sobie

Modzi o modach

Wywiady

Felietony

Ciekawostki
 
FAQ, czyli odpowiedzi na często zadawane pytania

Autor: Serail
Często na komunikator mój i innych moderatorów przysyłacie różne pytania dotyczące forum i gothica. Tutaj chcemy opublikować odpowiedzi na pytania, które często nam zadajecie. Więc teraz, gdy będziecie chcieli nam coś napisać, zastanówcie się czy nie było podobnego pytania w tym FAQ.

Jak przejść „tę” misję w Gothicu?
Nigdy nie przysyłajcie na nasze komunikatory pytań odnośnie przejścia misji w grze, od tego jest forum, nie nasze prywatne komunikatory.

Czemu nie podacie swojego numeru telefonu?
Bardzo chętnie byśmy podali, lecz nie chcemy otrzymywać smsów typu” Mam problem z misją w Gothicu, możesz pomóc?”, więc raczej nie podamy naszych numerów na stronie i forum.

Co będzie w następnym „weekendzie z modem”?
Dowiesz się w weekendu, gdy recenzja zostanie opublikowana. Nas jako członków redakcji obowiązuje tajemnica służbowa, więc nie złamiemy jej tylko dlatego, żeby was poinformować. Nie chcemy ryzykować naszych posad, bo każdy przeciek może negatywnie wpłynąć na serwis, a wtedy cała wina spadnie na nas i będziemy musieli pożegnać się z naszym stołkiem moderatora/redaktora.

Co mówił o mnie moderator xxx albo administrator yyy?
Jeżeli chcecie wiedzieć co o was sądzą inni członkowie teamu Tawerny, to sami się ich spytajcie. My mamy o wiele więcej ważnych obowiązków niż plotkowanie z moderatorami.

Czemu usunęliście mojego posta?
Jeżeli wasz post jest usuwany, to znaczy że nie wnosił nic do tematu albo łamał regulamin. Zawsze, gdy jakiś moderator usuwa wiadomość z forum informuje o tym autora.

Czy możesz wypowiedzieć się w moim temacie/ocenić moją pracę?
Gdyby moderator uważał, że wasze opowiadanie/temat jest dobre, to na pewno by napisał w nim co ma do powiedzenia. Nie oczekujcie naszych wiadomości w tematach typu „Dlaczego chata Krzykacza jest najbardziej wysunięta?” (chociaż są wyjątki)

Zostaniesz moderatorem na moim forum o Gothicu?
Nie, jesteśmy w teamie Tawerny Gothic, więc nie dołączymy do twojego forum, które najprawdopodobniej jest założone na darmowym serwerze i ma kilku użytkowników, po drugie możemy pracować tylko na jednym forum o tematyce Gothica, bo wszystkie pozostałe to dla nas konkurencja, a administracja „TG” nie toleruje pracy na dwa fronty.

Napiszesz recenzję/artykuł na moją stronę o Gothicu?
Nie, jeżeli piszę artykuły/recenzje dla Tawerny, to tylko dla niej, z powodów, które wymieniłem powyżej.

Dasz mi swoje zdjęcie?
Jeżeli byśmy chcieli, aby ktoś oglądał nasze facjaty, to byśmy je opublikowali w temacie do tego poświęconym na forum, niektórzy z teamu je tam zamieścili, a inni nie, więc nic nie zmieni wasza prośba.

Czy zarabiacie coś za moderowanie/pisanie na Tawernie?
Nie, nasza praca jest wykonywana z zamiłowania do Gothica i nie pobieramy za nią wynagrodzenia, ale od czasu do czasu dostajemy gry lub jakieś inne upominki od gram.pl

Czy mam szansę zostać moderatorem?
Szansę na zostanie moderatorem ma każdy, kto dba o porządek na forum, pisze wiadomości wnoszące coś do tematu i jest bezkonfliktowy, po drugie kiedy potrzebujemy nowych moderatorów, to ogłaszamy nabór, więc na nic nie zdadzą się wasze prośby.

Czy mam szansę zostać redaktorem?
Tak, jeżeli obiecasz administratorowi/redaktorowi naczelnemu, że będziesz regularnie dostarczał określoną liczbę prac na stronę i pokażesz, że potrafisz poprawnie pisać po polsku, najprawdopodobniej zostaniesz przyjęty.

Czy mam szansę zostać administratorem?
Nie, ponieważ administratorem nie zostaje się w drodze awansu z moderatora, lecz jeżeli masz jakieś doświadczenie webmasterskie i dokonasz fuzji z TG (tak jak to było w przypadku Casano) zostaniesz administratorem Tawerny.

Czy zdejmiesz mi warna/bana/nadzór?
Nie, ponieważ skrypt SMF jest tak opracowany, że długość ostrzeżenia/nadzoru/banicji jest z góry określony, więc po pewnym czasie zniknie wam kara, która została na was nałożona.