Spis Treści

Barman

Zapowiedź

Recenzje

Wywiady

Solucje

Bitwy

Felietony

Ciekawostki
 
Recenzja The Trial

Autor: Serail
Modyfikacja pod tytułem „The Trial” jest doskonałym połączeniem przedniej sieczki z koniecznością logicznego myślenia. Akcja moda toczy się na niewielkiej przestrzeni dobrze znanego nam kanionu, nieopodal tartaku (pierwotnej chatki Kavalorna).
Zostajemy zaatakowani przez grupę nieznajomych nam osób, którzy porywają naszych podopiecznych. Stajemy przed sądem za dokonanie na nich masowego mordu. Podczas gdy nasz proces trwa, wcielamy się w postać kapitana (mamy do wyboru łucznika lub miecznika), dowódcę oddziału eskortującego trzech dyplomatów, przenosimy się do miejsca w którym całe zdarzenie miało miejsce i można powiedzieć, że odgrywamy wszystko tak jak się wydarzyło.
Zadaniem naszym, jest uratowanie, wybicie jak największej liczby wrogów oraz utraceniu jak najmniej ludzi (aby dostać jak najmniejszy wyrok, nie możemy zapominać o tym że jesteśmy oskarżeni :]). Nowością w modzie jest to, że możemy dowodzić ludźmi, rozkazywać im, etc. o czym z pewnością marzył nie jeden fan Gothica. Modyfikacja jest z pewnością przeznaczona dla dobrych strategów, gdyż mimo, że jej ukończenie wcale nie jest trudnym wyzwaniem, to aby zrobić to z najlepszym wynikiem trzeba się napocić i nagłówkować.
Póki co (i chyba na tym się zakończy) modyfikacja ta wyszła w trzech wersjach językowych – polskiej, angielskiej i niemieckiej, z czego żadna z nich nie posiada dubbingu. IMO warto poświęcić trochę czasu aby zagrać w tego krótkiego, aczkolwiek przyjemnego moda w przerwie pomiędzy 1, a 2 częścią Gothica.