Spis Treści

Barman

Zapowiedź

Recenzje

Wywiady

Solucje

Bitwy

Felietony

Ciekawostki
 
Recenzja Nergeth Prolog

Autor: Sado
Modyfikacja "Negreth: Prolog", jest wstępem do zabawy przyszłego modu, robionego przez grupę "Jogobella Team". Fabuła nie jest związana, z żadną częścią "Gothica", twórcy wymyślili wszystko od początku. W grze kierujemy Grimem - byłym mieszkańcem wioski Garrit w państwie Verendolfu. Wrodzy najeźdźcy, którzy zaatakowali kraj, zniszczyli wioskę głównego bohatera. Jednak Grimowi i jego znajomemu - Fillowi, udało się przeżyć. Zbierając niepotrzebne już nikomu złoto i żelastwo ze zgliszczy wioski, starali się uciec od wojny. Po sprzedaniu zebranych łupów, kupili małą łódkę, którą udali się do kryjówki piratów - znajomych Filla.

Nergeth Prolog screen 1

Nergeth Prolog screen 2

Rozgrywkę zaczynamy po wpłynięciu na suchy ląd - mała wysepkę piratów. Przyjaciel głównego bohatera, znajomy rabusiów, chce prosić ich kapitana o przysługę, przewiezienie ich dwóch na wyspę Negreth, z dala od wojny. Kiedy Fill negocjuje, my oglądamy małą kryjówkę piratów i wykonujemy dla nich małe zlecenia. Zadania w modyfikacji nie należą do trudnych. W jednym z nich należy przynieść parę drobiazgów i lek na kaca, zaś w innym pozbierać alkohol wyrzucony przez morze na brzeg. Wyjście poza obóz, może się skończyć dla wielu tragicznie, gdyż Grim jest uzbrojony w lagę, zaś za zbroję służy zwykły strój farmera, przez co nawet ścierwojad może przyczynić się do naszej zguby. Po wykonaniu wszystkich drobnostek, wreszcie udajemy się na obejście całej wyspy.

Nergeth Prolog screen 3

Nergeth Prolog screen 4

W modzie napotykamy około 20 NPC, jednak tylko z 7 możemy porozmawiać i wykonać dla nich zadania. Jeden z nich, po zdobyciu dla niego alkoholu, może nas nawet nauczyć walki bronią i poprawić nam krzepę. Podczas zwiedzania wyspy, natkniemy się także na lekko ponad półtora tuzina wrogo nastawionych stworzeń. Są nimi ścierwojady, kretoszczury, olbrzymie szczury, a na końcu nawet zębacze.

Nergeth Prolog screen 5

Nergeth Prolog screen 6

Grę w "Negreth: Prolog" zakończyłem już po półgodzinnej zabawie, dokładnie zwiedziwszy całą wyspę, okradłszy domy piratów i wykonawszy wszystkie 7 zadań. Bardzo dużym plusem w modyfikacji, są dialogi mówione. Mimo znikomej ilości postaci, bardzo miło posłuchać ich głosu, mimo jego niskiej jakości. Ortografia i interpunkcja stoją na bardzo wysokim poziomie, podczas całej gry zdążyłem się dopatrzeć jedynie jednego, małego błędu w tekście. Jedynie co może pozostawiać niedosyt w modzie, jest mała liczba zadań, znikoma ilość NPC oraz potworów, oraz brak nowych przedmiotów i większego terenu. Po przejściu prologu, z wielką chęcią zagram w jego kontynuację, zwiedzając wyspę Negreth. Polecam wszystkim fanom Gothic'a, by zagrał w tą krótką, jednak bardzo przyjemną modyfikację.

Nergeth Prolog screen 7

Nergeth Prolog screen 8

Plusy:
+ Dubbing
+ Interesująca nowa fabuła i świat
+ Przyzwoity poziom ortografii i interpunkcji

Minusy:
- Mała ilość NPC i potworów
- Znikoma ilość zadań
- Niezbyt duży teren do popisu

Ocena modyfikacji: 6/10