Spis Treści

Barman

Wywiady
» Robben
» Dante

Felietony
 
Twórczość własna na forum

Autor: Canis Wydanie archiwalne: 2009
Jak sam tytuł wskazuje, przedmiotem mojego rozważania będzie... e tam, co się będę z formą szczypać, zacznijmy jeszcze raz...

Zmusili mnie do pisania artykułu! Ot co! Gdzie tu sprawiedliwość? Gdyby twórczość własna nie istniała, miał bym inny temat, możliwe, ze gorszy, więc sprawę opatrzyć trzeba. Postawmy tezę, bo zachcianką było, by rozprawki, no to teza taka jak w temacie. Dział twórczość własna jest miejscem składowania co to dobrych dzieł sztuki wszelkiej formy, ale też i nędznych, o niskiej wartości tekstów czy obrazów. Teksty te mają na tyle dużą wartość i były warte czy tania, czy selekcji, że prowadzono konkursy związane z tym działem, wspomnę w dalszej części. Dział posiada swój regulamin, trzeba dostosować się do niego, wstawiając swoje dzieła, czy dzieło. Przejdźmy do argumentów.

Zacznijmy od działań, jakie podejmowano w obrębie tego działu, kilkakrotnie przeprowadzano swego rodzaju przegląd opowiadań, miało to na celu przeczytanie wszystkich opowiadań dotyczących Gothica, gry nam wszystkim raczej znanej. Konkurs miał wyłonić najlepsze dzieła o tej tematyce, najlepszych twórców, odbywało się to kilka razy a nagrody z tego były. Oczywiście, niech nikt nie pomyśli, że twórczość własna jest wyłącznie do dzieł traktujących o Gothicu. Oczywiście nie. Na pewno ktoś z was miał przyjemność czytać jakiś wiersz o innej tematyce, chociażby większości nam znany erotyk Dragosaniego, czy obejrzeć dzieła rysunkowe Boby Feta, chociażby jelonka. Jak wspominam już dzieła mijające się z tematyką Gothica, na pewno każdy zna coś takiego jak: Gala Statuetek Innosa, na pewno każdy aktywny w dziale konkursów na forum zna ten pod dział. Przeprowadzane było tam kilka konkursów, każdy miał za zadanie wyłonić laureata, który otrzymywał nagrodę, w postaci gry, bądź symbolu w profilu. NP. za najlepszy wiersz nagrodę otrzymał Dragosani, konkurował z kilkoma innymi forumowymi "poetami". Najwyraźniej dzieła musza być na tyle dobre, ze warto było się fatygować z poświęceniem części gali na ten aspekt.

Kolejne co można powiedzieć, to na przykład, że tworzy to na forum harmonię, tak harmonię i ład. Ktoś zapytałby czemu... mamy już wiele działów, po co jeszcze taki... na pewno warto zauważyć jak wiele tematów już jest tam zamieszczonych, gdyby nie w tym dziale, to gdzie? W innym, co by mogło spowodować niepotrzebne utrudnienie, załóżmy, ze trafiło by to do działu tawerny "pod martwą harpią", zaczęły by się mieszać tematy z twórczością, a tematami o całkowicie innej naturze i celu. Było konieczne w celu oczyszczenia forum, za co można w jakiś sposób pogratulować pomysłowości, czy odpowiedniego zareagowania na potrzeby użytkowników, powoduje to swego rodzaju przejrzystość.

Jak zawsze znajdzie się wada... chodź może niekoniecznie, wszystko zależy od punktu widzenia i odbioru. Dział ten jest... przesycony... jest wiele tematów, wiele z nich jest na niskim poziomie, nie mam zamiaru nikogo obrażać, chodzi o to, ze trudno te wisienki odznaczyć, właśnie dlatego były i mam nadzieję, ze będą prowadzone takie konkursy i działania administracji dotyczące wyszczególnienia nam wszystkim, userom, które dzieła mogłyby trafić do nas, które mają szczególną wartość merytoryczną. Oczywiście, gust to rzecz względna, ale zawsze team składał się z kilku osób i kontrolował to by były opowiadania różnorodne. Myślę, ze można by podzielić przynajmniej ten dział jeszcze na trzy, pierwszy dla wierszy, drugi dla opowiadań i trzeci dla pozostałych dzieł zamieszczanych na forum, taka moja prywatna sugestia.

Zakończmy te nierówną walkę i podsumujmy to. Zawsze teza może być rozważona różnorako, na każdą tezę można znaleźć argumenty za jak i przeciw niej. To dla was jest to stworzone, by udogodnić wam życie, jeśli uważacie, ze utrudnia, no to pytanie dla was, czy jest jakieś miejsce, gdzie mogło by się to mieścić? Ja myślę ze nie, ze tak jak stworzono tak jest dobrze. Z forum nie da się wyeliminować artystów, byłoby to po pierwsze selekcją i swego rodzaju wprowadzeniem zakazów, cenzury, rzec by można, a jak wiemy, żyjemy w kraju wolnym to i forum wolnym jest. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Odpowiedzcie sobie sami.