Spis Treści

Barman

Wywiady
» Robben
» Dante

Felietony
 
Najciekawsze tematy na forum

Autor: Nifrenithil Wydanie archiwalne: 2009
Felieton ten, jak nazwa wskazuje, traktuje o najciekawszych tematach na forum, a więc na tym polu więcej wyjaśnień nie trzeba.
Bijącym rekordy popularności na forum jest niewątpliwie temat "Offtopic". W chwili pisania tego tekstu temat zawiera 69 stron, co jest potężną liczbą. Wypowiadają się tam różni ludzie. Jedni są nastawieni pokojowo do innych, drudzy bardzo bojowo, chcą się wykłócać o byle co. Są tam stali wybawcy, obecni nierzadko w każdym momencie tematu, a spora część społeczności forum udziela się sporadycznie lub wcale. Ja sam należę do tej drugiej grupy. Można to zapewne wytłumaczyć faktem, iż przez większość czasu istnienia tego tematu posty są krótkie i najczęściej pozbawione sensu. Jednych kręci taka dyskusja, innych nie.
Innym, równie ciekawym tematem jest topic "Dyskusje teologiczne". Wybuchła tam małą wojna między katolikami, a ateistami. Dyskusja, z początku porządnie argumentowana, z czasem zmieniła się swoistą "emocjonalną bitwę". Często padały niecenzuralne słowa, obrażanie drugiej strony konfliktu było na porządku dziennym. Ta wojna trwała dosyć długo, aby niespodziewanie ucichnąć. Temat ma 52 strony, a jest tam dużo do poczytania. Godny polecenia.
Ciekawie zapowiadającym się tematem był "Kozłov show!". Do tej pory opublikowano pięć odcinków, z czego ostatni 19 kwietnia 2009 roku. Od tamtej pory w temacie nastała cisza. Właściwie o samej idei nie można zbyt wiele powiedzieć. Towarzysz Kozłov wpadł na pomysł stworzenia własnego show, co też uczynił. Zabawa polegała na zadawaniu prowokacyjnych pytań różnym użytkownikom Tawerny. Sam temat przyjął się bardzo dobrze. Ma dwie strony.
Innym, kończącym niedługo swój żywot jest temat "Muzyczna bitwa 2". Jest on następcą topicu o tejże nazwie. W przybliżeniu chodzi o głosowanie na zespoły, aby wylądowały na "Ścianie Płaczu" lub w "Hali Sław". Poprzednią edycję wygrał "System of a Down", a na drugim miejscu znalazł się "Disturbed". Za to na trzecim "Red Hot Chili Peppers". Temat jest lubiany, często odwiedzany. Ma 14 stron.
Zapomnianym już tematem jest "Satanizm", założony 21 maja 2008 roku. Wybuchła tam dyskusja całkiem podobna do tej z "Dyskusji Teologicznych". Powstały dwa obozy, dyskutujące między sobą. Patrząc z perspektywy czasu ta wojenka nie wydaje się aż tak intensywna jak w temacie wcześniej wspomnianym, ale to zawsze ostra dyskusja. Zawiera 11 stron.
Wart wspomnienia jest także temat " Śmieszne rozmowy na komunikatorach". Publikowane tam są zabawne rozmowy na różnorakich komunikatorach, takich jak "gadu-gadu" bądź "tlen". Często można tam się pośmiać, a czasem nie. Zdarzyło się kilka osób, które nie zrozumiały idei tematu i publikowały teksty zwyczajnie głupie. Mimo to wciąż zdarzają się perełki godne podziwu.
W dziale "gry i programy" jest bardzo interesujący temat a twórczej nazwie "Risen". Jak można wywnioskować z tytułu, dotyczy on najnowszej gry Piranii. Można tam znaleźć wiele dosyć świeżych nowinek, dzięki czemu nie trzeba szperać na różnych portalach na temat gier. Właściwie codziennie ktoś pisze tam nowe posty, czy to z wiadomościami, czy po prostu ocenić grę. Temat liczy sobie 9 stron.
Na forum jest bardzo dużo ciekawych tematów. Wybrałem te, które moim zdaniem są z nich wszystkich najlepsze. Informacje, które podałem w tekście, w chwili publikacji mogą być z lekka przedawnione, więc proszę brać to z przymrużeniem oka.