Spis Treści

Barman

Wywiady
» Robben
» Dante

Felietony
 
Offtopic

Autor: Canis Wydanie archiwalne: 2009
W Dziale Tawerny "Pod Martwą Harpią" możemy znaleźć zacny temat o nazwie Offtopic, założony przez tego degenerucha Seraila... "Cieszcie się userzy, ponieważ macie oto namiastkę Forum Weteranum." Napisał w ostatnim zdaniu zaczynającego temat posta... Ale o tym potem. Zawsze wszystkich ścigano i gnębiono za kilka słów mijających się z tematem, ostrzegano, czy karano, teraz znalazł się jeden temat, który wskazuje na temat bez tematu... czyli by móc pisać wszystko, o wszystkim, ale i bez sensu i bez niczego... Trochę głupie... ale potrzebne.

Jest wiele tematów na forum, w których to możemy coś ocenić, wyrazić swoją opinię, zapytać o coś, czy jak w dyskusja teologicznych po wyzywać się za wiarę, wyznania i inne takie. Ale w każdym temacie, Serail wspomina: "(temat o Korei, patriotyzmie, czy też dyskusje teologiczne)", jest moment, czy znajdują się posty nie dotyczące tematu, całkowicie, bądź po części. W takim momencie ten temat staje się swoistą Mekką, gdzie możemy coś powiedzieć, wyzwać za jego komunistyczne przekonania... czy nazistowskie, gdzie możemy po wyzywać się jak na ludzi przystało, czy inne takie, gdzie można napisać coś bez sensu, czy z sensem, a i tak staje się to niczym po kilku kolejnych postach, gdzie już nikt nawet nie będzie wspominał tego coś napisał prędzej.

Jak już mówiłem zawsze posty nie dotyczące tematy były surowo karane, aż tu nagle powstaje temat tylko i wyłącznie do tego. Na pewno jest to jakaś innowacja, na pewno forum przez taki gest, taki temat staje się bardziej przystępne, bardziej... luźne.

Namiastka Forum Weteranum - Na pewno są ludzie, którzy z utęsknieniem czekają na zostanie weteranem, śnią i w nocy marzą o tym by zlitowano się nad jego duszą marnej egzystencji, by obudzić się rano i zobaczyć beżowy nick i uzyskać dostęp do z dawna upragnionego Forum Weteranum. Ja nigdy nie chciałem, może na początku, a potem zmuszono mnie by uzyskać tam dostęp... no nic, przynajmniej czasami można poczytać, pośmiać się, a że nie chce mi się pisać... do tematu, już, przecież to nie offtopic... Forum Weteranum zawiera już kilka tematów, zwanych księgami, które są odpowiednikami takich offtopiców... więc można rzec, że macie jedną z takich ksiąg, do napisania przez was, dla was...

Takie działanie administracji, ma na celu, lekkie rozluźnienie atmosfery na forum, by móc być sobą, człowiekiem, by pisać o tym czym się chce w tematach tematycznych, aby w końcu od stresować się po codziennych trudach w temacie bez tematu...