Spis Treści

Barman

Wywiady
» Robben
» Dante

Felietony
 
Wywiad z Robbenem

Autor: Anvarunis Wydanie archiwalne: 2009
Anvini: Drogi Robbenie czy mógłbyś objaśnić wszystkim tym którzy jeszcze nie wiedzą kim jesteś na forum i na czym twoja praca polega?

Robben: : Na forum pełnię funkcję moderatora. A na czym ta praca polega to większość osób wie. Należy dbać po prostu o porządek na forum

Anvini: : Czy zdarza ci się czasem popełniać nietrafne decyje podczas moderacji i czy potrafisz się do nich przyznać?

Robben: : Do tej pory jeszcze nie miał sytuacji, żebym musiał się przyznawać do niewłaściwej decyzji aczkolwiek zdarzyła się tam jedna wpadka, czy dwie, ale nie było to nic poważnego. I na pewno bym się przyznał do takich sytuacji, jakby mnie pytano. W końcu moderator też człowiek i może się czasem pomylić.

Anvini: : Tak, masz rację. Od jakiegoś czasu na forum jesteś wrogiem publicznym nr1, przynajmniej dla niektórych osób. Jak myślisz czym to może być spowodowane?

Robben: : Ciekawe pytanie. Być może dlatego, że ukarałem niektóre osoby, które uważają, iż nie słusznie to zrobiłem, co jest oczywiście nie prawdą. Jak ktoś łamie regulamin, to zawsze dostaje upomnienie.

Anvini: : Teraz takie pytanie które pewnie powinienem zadać wcześniej. Jak dowiedziałeś się o Tawernie i co cię skłoniło aby postarać się o stanowisko moderatora?

Robben: : Tak po prostu szukałem jakiegoś serwisu o Gothicu. A TG okazało się oficjalnym serwisem, więc to tam postanowiłem założyć konto. A co do mojego stanowiska, to później dopiero naszła mnie taka myśl, po dłuższym przebywaniu na forum.

Anvini: : Myślałeś kiedyś o posadzie Super Moderatora? Zostać kimś takim jak Boba Fett?

Robben: : Sądzę, że każdy moderator chciałby mieć taką posadę. Mi wystarcza stanowisko zwykłego moderatora, ale prawdę mówiąc na posadę SM, to bym się nie obraził. Ale trzeba sobie na niego pierwsze oczywiście zasłużyć.
Anvini: : Jak dużo czasu poświęcasz TG dziennie?

Robben: : Po 1h kilka razy dziennie. Ale i też czasem mniej, a czasem i też więcej. Zależy od czasu.

Anvini: : Co lub kogo byś zmienił/wyrzucił na TG?

Robben: : Jeśli chodzi o TG, to nowy CMS, który zresztą ma się pojawić. A tak poza tym, to raczej niczego więcej. A co do osób, to lepiej pozostawię to bez komentarza

Anvini: : Czy jeśli byś mógł to zmieniłbyś coś w swojej dotychczasowej karierze?

Robben: : Hmm... nie. Nie zmieniałbym niczego. Cieszę się z tego, co udało mi się osiągnąć.

Anvini: : Co sądzisz o ogóle społeczności TG i klimacie na niej panującym?

Robben: : Moim zdaniem panuje dobra atmosfera, choć uważam, że czasem niektórzy użytkownicy przesadzają za bardzo. Ale ogółem jest wszystko w porządku.

Anvini: : I ostatnie pytanie specjalnie na życzenie niektórych userów. Czy ty kiedy wpierdol dostał?

Robben: : Tak

Anvini: : I tym optymistycznym Akcentem kończymy nasz wywiad. Wielkie dzięki i miłego dnia.