Witaj na stronie Tawerna Gothic. Zapraszamy do przeglądania naszych zasobów.
Biuletyn
Top czytane
 
Tawerna Gothic
Strona główna
Forum dyskusyjne
Galeria
Kanał YouTube
Pliki
Gala Statuetek Innosa
O nas
Redakcja
Strefy Gothic
Gothic
Gothic II
Noc Kruka
Gothic 3
Zmierzch Bogów
Arcania: Gothic 4
Upadek Setarrif
Modyfikacje
Strefy Risen
Risen
Risen 2: Mroczne Wody
Risen 3: Władcy Tytanów
Strefa Elex
Elex
|| Warte uwagi
|| Cytat z gry
|| Polecamy
Gram.pl

GameExe.pl - Twój portal fantasy! Witamy na Gothicpedii! Lista najlepszych gier w sieci Poki.pl Konwent Gier Terenowych Serwer Elisium Tawerna Gothic

Witaj w Tawernie Gothic
Szukasz pomocy w przejściu gry z serii Gothic lub Risen? W takim razie dobrze trafiłeś. Zajrzyj do menu naszej Tawerny. Znajdziesz u nas odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Gdybyś należał do kolekcjonerów (wiesz, tych zbieraczy grafik i tapet), możesz odwiedzić naszą galerię. Na pewno znajdziesz tam coś dla siebie, co idealnie ozdobi Twój pulpit. Jeśli szukasz sobie podobnych, tych, których zafascynowały gry z serii Gothic, to nie ma lepszego miejsca do rozmów w niebie u Innosa ani tu pośród śmiertelnych na ziemi, jak nasze forum dyskusyjne. I jeszcze jedno - uważaj na siebie.

PGA z Tawerną Gothic!
napisał: Devristus, dnia 08.09.2015 21:16

Chcielibyśmy się pochwalić, że Tawerna Gothic została jednym z patronów medialnych jednych z największych targów gier komputerowych i wideo, gier fabularnych i sportów ekstremalnych w Polsce - Poznań Game Arena! Dzięki temu dowiecie się u Nas wszystkich informacji odnośnie tegorocznych targów!

Pierwszą z takich informacji jest fakt, że honorowym patronatem nad Poznań Game Arena 2015 objął Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak. Uzasadniając swoją decyzję pan Prezydent napisał, że „Targi Poznań Game Arena to największe tego typu wydarzenie w tej części Europy, podczas którego prezentowane są najnowsze trendy i rozwiązania z zakresu multimedialnej rozrywki. Dzięki szerokiej ofercie prezentowanych produktów, setek w pełni interaktywnych atrakcji, konkursów oraz towarzyszącej targom niepowtarzalnej atmosferze, zyskały ona swoją wierną publiczność. Dzisiaj Poznań Game Arena to wielkie święto miłośników gier, nowoczesnej technologii i rodzinnej rozrywki. To dobra zabawa oraz wspaniała okazja do spotkań profesjonalistów. Cieszę się, że targi odbywają się właśnie w Poznaniu.”

W tym roku również odbędzie się VIII edycja Zjazdu Twórców Gier, który znany jest teraz jako Game Industry Conference. Głównym celem konferencji jest zapewnienie wszystkim uczestnikom targów, miejsca do zawierania kontaktów biznesowych, do dyskusji na temat aktualnych trendów oraz wymiany cennych doświadczeń. Unikalną wartością GIC jest również otwartość wydarzenia zachęcająca do udziału młodzież i studentów, stanowiących przyszłość branży. Wśród szerokiej gamy wykładów, paneli i warsztatów, głównymi tematami poruszanymi podczas konferencji są wszystkie fazy produkcji gier, poczynając od ich wczesnego projektowania, poprzez programowanie, reżyserię dźwięku, projektowanie graficzne, UI i UX, na marketingu i dystrybucji kończąc. Oprócz tematów związanych z tworzeniem gier video, uczestnicy mają również możliwość prowadzenia dyskusji dotyczących mniej “cyfrowych” tematów, jak gamifikacja, wpływ kultury, ekonomii i polityki na gry czy coraz popularniejsze ostatnio transmedia. Za organizację odpowiadają Politechnika Poznańska, Centrum Superkomputerowo Sieciowe oraz Polish Invasion. Od dawna partnerują im niezależne studia deweloperskie m. in. RobotGentleman oraz BlackMoonDev.
Więcej informacji można znaleźć na stronie konferencji oraz oficjalnej stronie PGA.

Ostatnią na ten post informacją jest, że dzięki współpracy z portalem Ticketpro, już dziś można zarezerwować sobie jesienne dni i delektować się myślą, o jakże przyjemnych, pełnych emocji chwilach czekających podczas Poznań Game Arena w niższych cenach. Bilety dostępne na stronie Ticketpro oraz w sklepach Empik, Saturn, Media Markt.

 

> Oficjalna strona PGA

> Game Industry Conference

> Ticketpro

Konkurs
napisał: Devristus, dnia 22.08.2013 13:00

Z radością ogłaszamy konkurs pt. „Stwórz mema lub filmik”. Tak jak sama nazwa wskazuje polega on na stworzeniu mema lub filmiku promującego Tawernę Gothic. Konkurs trwa do 2 września do godziny 23:59. Do wygrania atrakcyjne nagrody jak np. Frontlines: Fuel of War [PC]. Więcej szczegółów w naszym biuletynie!

 

> Szczegóły konkursu "Stwórz mema lub filmik"

> Przykładowy mem

> Przykładowy filmik

 

Skomentuj

Nowy numer biuletynu już jest!
napisał: Devristus, dnia 22.08.2013 12:57

Przed chwilą został opublikowany najnowszy numer biuletynu pt. Mini biuletyn. Jego strony zawierają informację na temat pracy poszczególnych osób związanych z forum dyskusyjnym i marantem. Spojrzycie także oczami mistrza gry na naszą forumową grę Marant czy weźmiecie udział w dyskusji na temat chwilowej ciszy w tematach poważnych. Również dowiecie się co nieco o Gali statuetek Innosa oraz wpływie Risena na Tawernę Gothic. Specjalnie dla Was przeprowadziliśmy wywiady ze starymi użytkownikami TG przybliżając choć trochę ich życie.

 

> Biuletyn
> 5 numer biuletynu

 

Skomentuj

8 urodziny Tawerny Gothic
napisał: Isentor, dnia 23.07.2013 20:15

Dzisiejszego dnia 8 lat temu, na świat przyszła Tawerna Gothic. Była wtedy młodym portalem, który wzbił się na tyle wysoko, by przetrwać. Nie spodziewaliśmy się takiego sukcesu. Za co z góry dziękujemy naszym czytelnikom. Trudno w to uwierzyć, że istniejemy już tyle lat, tworząc kolektyw fanów gier z serii Gothic, że trzymamy się razem, znamy osobiście i nadal utrzymujemy kontakt w tym trudnym dla marki okresie. Chciałbym życzyć sobie i wam więcej wspólnych lat razem na łamach Tawerny Gothic. I przede wszystkim, świetnej gry z serii Gothic!

Pragnę podziękować za ubiegły rok naszym Mistrzom Gry, którzy są z nami i poświęcają swój prywatny czas na prowadzenia wypraw oraz rozbudowywanie systemu RPG Marant. Dziękuje Aragornowi, za ciężką pracę nad wyprawami i przykładanie się do wątków, choć wiem, że nie jest mu łatwo i zajmuje mu to dużo czasu. Dziękuję Blazowi za rozbudowywanie mechaniki zabójców. Dziękuję Devristusowi, że jest z nami od początku istnienia Marantu i przez tyle lat wniósł tak wiele od siebie do systemu. Dziękuję Gunsesowi, za zbudowanie praktycznie od zera historii i kultury wampirów na Valfden, oraz za rozbudowane wyprawy, których posty mogą spokojnie posłużyć za zbiór opowiadań. Dziękuję Mogulowi, który jest z nami na tej funkcji od niedawna za chęć pomocy w rozwijaniu systemu i wielki zapał do pracy.


Wielkie podziękowania należą się również naszym redaktorom. Patty za zajęcie się strefą Arcania.  Ikkowi za ogarnięcie strefy Gothic 2 i Gothic 3. Nocturnowi za przygotowanie działu modyfikacje na stronie jak i na forum, oraz przepisaniu downloadu od dosłownego zera. Brawa dla Monka, który nadal czuwa bacznie nad swoim skryptem, który napisał specjalnie na rzecz Tawerny Gothic. 

 

Dziękuje raz jeszcze wszystkim tym, których wymieniłem z nicku, oraz tym, o których zapomniałem wspomnieć. Dziękuję wszystkim użytkownikom forum i czytelnikom portalu. Wszystkiego najlepszego dla was, wszystkiego najlepszego dla Tawerny.

 

Skomentuj

Powrót biuletynu
napisał: Isentor, dnia 08.11.2012 19:10

Wkrótce powrócimy z nowym numerem biuletynu - projektem przygotowanym przez użytkowników dla użytkowników. Celem biuletynu było nieskrępowane dzielenie się poglądami, przemyśleniami na tematy związane z grami komputerowymi, społecznością Tawerny Gothic lub inną tematyką, z którą związany jest autor. Biuletyn nie podlega korekcie ani cenzurze z naszej strony. To projekt w pełni przygotowany przez użytkowników. W związku ze wznowieniem prac mamy dla was stary, archiwalny numer, który nigdy nie ujrzał światła dziennego. Nasi starsi czytelnicy na pewno pamiętają Tawernę z roku 2009. Dzięki 4 numerowi będziecie mogli powrócić do tego okresu i przypomnieć sobie jak to było być nowym na forum.

Wszystkich zainteresowanych napisaniem czegoś do biuletynu zapraszam na forum dyskusyjne, gdzie możecie się skontaktować za pośrednictwem prywatnej wiadomości z osobami odpowiedzialnymi za skompletowanie artykułów - Devristusem oraz Isentorem.

 

> Biuletyn

> 4 numer biuletynu

 

Skomentuj


Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30]