Witaj na stronie Tawerna Gothic. Zapraszamy do przeglądania naszych zasobów.
Biuletyn
Top czytane
 
Tawerna Gothic
Strona główna
Forum dyskusyjne
Galeria
Kanał YouTube
Pliki
Gala Statuetek Innosa
O nas
Redakcja
Ultradesk – nowa polska marka gamingowa
Strefy Gothic
Gothic
Gothic II
Noc Kruka
Gothic 3
Zmierzch Bogów
Arcania: Gothic 4
Upadek Setarrif
Modyfikacje
Strefy Risen
Risen
Risen 2: Mroczne Wody
Risen 3: Władcy Tytanów
Strefa Elex
Elex
|| Warte uwagi
|| Cytat z gry
|| Polecamy
Gram.pl

Witamy na Gothicpedii!

Witaj w Tawernie Gothic
Szukasz pomocy w przejściu gry z serii Gothic lub Risen? W takim razie dobrze trafiłeś. Zajrzyj do menu naszej Tawerny. Znajdziesz u nas odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Gdybyś należał do kolekcjonerów (wiesz, tych zbieraczy grafik i tapet), możesz odwiedzić naszą galerię. Na pewno znajdziesz tam coś dla siebie, co idealnie ozdobi Twój pulpit. Jeśli szukasz sobie podobnych, tych, których zafascynowały gry z serii Gothic, to nie ma lepszego miejsca do rozmów w niebie u Innosa ani tu pośród śmiertelnych na ziemi, jak nasze forum dyskusyjne. I jeszcze jedno - uważaj na siebie.

Jakie słuchawki do CS:GO kupić?
napisał: Isentor, dnia 28.10.2020 12:50

Początki Counter-Strike’a sięgają końcówki lat 90. ubiegłego wieku, a sama gra zaczynała jako mod do popularnego FPS-a od Valve, Half-Life’a. Tytuł szybko zaczął przyciągać graczy chcących w łatwy sposób konkurować ze swoimi kolegami z klasy czy z sąsiedztwa, a dzięki niskim wymaganiom sprzętowym CS-a można było uruchomić na niemal każdym komputerze (wystarczył dostęp do Internetu). Obecnie Counter-Strike to jedna z najważniejszych produkcji esportowych, w którą codziennie grają setki tysięcy graczy (zarówno tych zwykłych, jak i profesjonalnych). Wiele osób miewa jednak problemy z dobraniem odpowiedniego zestawu słuchawek, które będą dostosowane do gry w CS:GO. Sprawdź, jaki headset pomoże Ci osiągnąć wysoką rangę, zwiększając radość płynącą z rozgrywki.

Czytaj dalej

Ultradesk – nowa polska marka gamingowa
napisał: Isentor, dnia 31.08.2018 16:23

Gaming w Polsce jest obecnie nie mniej popularny, niż poza granicami naszego kraju. Nasi rodzimi gracze są świadomymi konsumentami w kwestii doboru sprzętu, który będzie im służył podczas elektronicznych rozgrywek i intensywnych treningów. Spore wymagania wynikają z tego, że krajowi e-sportowcy pragną zdobywać międzynarodowe trofea, a mają ku temu spore szanse z racji niesamowitych talentów i umiejętności. Zatem również w kwestii narzędzi, chcą wciąż iść naprzód.

Z uwagi na duże zapotrzebowanie, na naszym  lokalnym rynku pojawiają się coraz ciekawsze biurka gamingowe, teraz również te projektowane przez polskich kreatorów. Właśnie ruszył nowy polski projekt, który zajął się tworzeniem profesjonalnych narzędzi dla graczy. Mowa o marce Ultradesk, której biurka zelektryzowały zachodnie rynki produktów do komputerów, jeszcze zanim fizycznie stały się dostępne dla playerów. Spore zainteresowanie wynika głównie z faktu, że meble Ultradesk, już na pierwszy rzut oka robią piorunujące wrażenie. Doskonała sylwetka, nieprzekombinowany sportowy styl i funkcjonalność. Te cechy spowodowały, że pierwsze biurko gamingowe Ultradesk z przytupem zaistniało w środowiskach graczy u naszych zachodnich sąsiadów. Osoby odpowiedzialne za projekt doskonale wiedziały co robią, ponieważ same spędzają za biurkiem większość dnia i mają dzięki temu pełną świadomość potrzeb e-sportowców, dla których większość doby toczy się przy komputerze. Z tej perspektywy dużo łatwiej jest stworzyć perfekcyjnie dopracowane biurko dla gracza, które zaspokoi wszystkie jego nietypowe potrzeby.

Ultradesk to zdecydowanie marka stworzona z myślą o gamingu, jednakże biurka komputerowe, które ma w swojej ofercie, sprawdzają się nie tylko podczas grania, ale także jako przestrzeń do nauki czy pracy. Są to zatem uniwersalne biurka komputerowe dla każdego, ale przede wszystkim dla tych, którzy cenią sobie wygodę i wysoką jakość. Ultradesk to marka która stawia na dobrze przemyślane konstrukcje, jak również najlepsze gatunkowo materiały, z których wykonuje swoje produkty. Doświadczenie w użytkowaniu różnego rodzaju mebli sprawiło, że twórcy Ultradesk doskonale zdawali sobie sprawę z faktu, że biurko gamingowe to bardzo specyficzny wyrób, który musi być drobiazgowo przygotowany zarówno w fazie projektowania jak i produkcji. Kupując biurko komputerowe Ultradesk inwestujemy więc w sprzęt wysokiej klasy, który jest niezawodny i przy tym bardzo dobrze wygląda.

Choć marka jest na rynku nowa, to jednak widać, że temat biurek gamingowych nie jest jej twórcom obcy. Oglądając pierwsze modele Ultradesk mamy natychmiast nieodparte wrażenie, że mamy do czynienia z w pełni profesjonalnym sprzętem, a pierwszy kontakt z biurkiem tylko potwierdza, że jest to faktem. Zdecydowanie można powiedzieć, że producent wejdzie wysoko po drabinie sukcesu i ma spore szanse na to, by była to kariera o charakterze międzynarodowym, gdyż tworzy biurka dla graczy o ogromnych walorach technicznych oraz estetycznych. Założeniem marki jest ciągły, dynamiczny rozwój i dotrzymywanie kroku postępowi technicznemu, zatem z pewnością możemy wypatrywać w przyszłości kolejnych niebanalnych biurek, które szturmem zdobywać będą następne europejskie rynki.

 

PGA z Tawerną Gothic!
napisał: Devristus, dnia 08.09.2015 21:16

Chcielibyśmy się pochwalić, że Tawerna Gothic została jednym z patronów medialnych jednych z największych targów gier komputerowych i wideo, gier fabularnych i sportów ekstremalnych w Polsce - Poznań Game Arena! Dzięki temu dowiecie się u Nas wszystkich informacji odnośnie tegorocznych targów!

Pierwszą z takich informacji jest fakt, że honorowym patronatem nad Poznań Game Arena 2015 objął Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak. Uzasadniając swoją decyzję pan Prezydent napisał, że „Targi Poznań Game Arena to największe tego typu wydarzenie w tej części Europy, podczas którego prezentowane są najnowsze trendy i rozwiązania z zakresu multimedialnej rozrywki. Dzięki szerokiej ofercie prezentowanych produktów, setek w pełni interaktywnych atrakcji, konkursów oraz towarzyszącej targom niepowtarzalnej atmosferze, zyskały ona swoją wierną publiczność. Dzisiaj Poznań Game Arena to wielkie święto miłośników gier, nowoczesnej technologii i rodzinnej rozrywki. To dobra zabawa oraz wspaniała okazja do spotkań profesjonalistów. Cieszę się, że targi odbywają się właśnie w Poznaniu.”

W tym roku również odbędzie się VIII edycja Zjazdu Twórców Gier, który znany jest teraz jako Game Industry Conference. Głównym celem konferencji jest zapewnienie wszystkim uczestnikom targów, miejsca do zawierania kontaktów biznesowych, do dyskusji na temat aktualnych trendów oraz wymiany cennych doświadczeń. Unikalną wartością GIC jest również otwartość wydarzenia zachęcająca do udziału młodzież i studentów, stanowiących przyszłość branży. Wśród szerokiej gamy wykładów, paneli i warsztatów, głównymi tematami poruszanymi podczas konferencji są wszystkie fazy produkcji gier, poczynając od ich wczesnego projektowania, poprzez programowanie, reżyserię dźwięku, projektowanie graficzne, UI i UX, na marketingu i dystrybucji kończąc. Oprócz tematów związanych z tworzeniem gier video, uczestnicy mają również możliwość prowadzenia dyskusji dotyczących mniej “cyfrowych” tematów, jak gamifikacja, wpływ kultury, ekonomii i polityki na gry czy coraz popularniejsze ostatnio transmedia. Za organizację odpowiadają Politechnika Poznańska, Centrum Superkomputerowo Sieciowe oraz Polish Invasion. Od dawna partnerują im niezależne studia deweloperskie m. in. RobotGentleman oraz BlackMoonDev.
Więcej informacji można znaleźć na stronie konferencji oraz oficjalnej stronie PGA.

Ostatnią na ten post informacją jest, że dzięki współpracy z portalem Ticketpro, już dziś można zarezerwować sobie jesienne dni i delektować się myślą, o jakże przyjemnych, pełnych emocji chwilach czekających podczas Poznań Game Arena w niższych cenach. Bilety dostępne na stronie Ticketpro oraz w sklepach Empik, Saturn, Media Markt.

 

> Oficjalna strona PGA

> Game Industry Conference

> Ticketpro

Konkurs
napisał: Devristus, dnia 22.08.2013 13:00

Z radością ogłaszamy konkurs pt. „Stwórz mema lub filmik”. Tak jak sama nazwa wskazuje polega on na stworzeniu mema lub filmiku promującego Tawernę Gothic. Konkurs trwa do 2 września do godziny 23:59. Do wygrania atrakcyjne nagrody jak np. Frontlines: Fuel of War [PC]. Więcej szczegółów w naszym biuletynie!

 

> Szczegóły konkursu "Stwórz mema lub filmik"

> Przykładowy mem

> Przykładowy filmik

 

Skomentuj

Nowy numer biuletynu już jest!
napisał: Devristus, dnia 22.08.2013 12:57

Przed chwilą został opublikowany najnowszy numer biuletynu pt. Mini biuletyn. Jego strony zawierają informację na temat pracy poszczególnych osób związanych z forum dyskusyjnym i marantem. Spojrzycie także oczami mistrza gry na naszą forumową grę Marant czy weźmiecie udział w dyskusji na temat chwilowej ciszy w tematach poważnych. Również dowiecie się co nieco o Gali statuetek Innosa oraz wpływie Risena na Tawernę Gothic. Specjalnie dla Was przeprowadziliśmy wywiady ze starymi użytkownikami TG przybliżając choć trochę ich życie.

 

> Biuletyn
> 5 numer biuletynu

 

Skomentuj


Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31]