Witaj na stronie Tawerna Gothic. Zapraszamy do przeglądania naszych zasobów.
Biuletyn
Top czytane
 
Tawerna Gothic
Strona główna
Forum dyskusyjne
Galeria
Kanał YouTube
Pliki
Gala Statuetek Innosa
O nas
Redakcja
Ultradesk – nowa polska marka gamingowa
Strefy Gothic
Gothic
Gothic II
Noc Kruka
Gothic 3
Zmierzch Bogów
Arcania: Gothic 4
Upadek Setarrif
Modyfikacje
Strefy Risen
Risen
Risen 2: Mroczne Wody
Risen 3: Władcy Tytanów
Strefa Elex
Elex
O grze
Frakcje
Lokacje
Przywódcy
Bestiariusz
Przedmioty
Kamienie teleportacyjne
Pomoc
Kowalstwo
Zadania Myśliwi
Zadania Twierdza Wulkaniczna
Kody
Konsola
Hełmy
Kamienie teleportacyjne
Kusze i łuki
Runy magiczne
Tarcze
Ciekawostki
Galeria
Artworki
Mapy
Screeny
Tapety
Forum dyskusyjne
Dyskusja o grze
Wątek główny i zadania
Porady dotyczące gry
Pomoc techniczna
|| Warte uwagi
|| Cytat z gry
|| Polecamy
Gram.pl

GameExe.pl - Twój portal fantasy! Witamy na Gothicpedii! Lista najlepszych gier w sieci Poki.pl Konwent Gier Terenowych Serwer Elisium Tawerna Gothic

Lokacje
napisał: Pienik, dnia 15.11.2011 06:20

Witam, w tym artykule chciał bym przybliżyć Wam ważniejsze lokacje, które będziecie mogli zwiedzić w grze Risen.


 Miasto

 Miasto

Jest to zdecydowania najważniejsza lokacja na całej wyspie. Jest też największa, to tutaj możemy spotkać Inkwizycję, znaleźć handlarzy czy rzemieślników. W mieście można spotkać przedstawicieli wszystkich frakcji nawet bandytów. Miasto ma trzy najważniejsze dzielnice(Podobnie jak Khornis w Gothic 2). Są to: Slumsy, Dzielnica Portowa, i dzielnica dla bogatych obywateli, coś na wzór górnego miasta. Do miasta możemy wejść na dwa sposoby, wybierając zachodnie wejście musimy należeć do jakieś Gidli, w przeciwnym razie chcąc nie chcąc zasilimy szeregi inkwizycji. Drugą opcją jest wschodnie wejście, możemy dostać się przez nie do miasta, wręczając łapówkę dla strażników.


 Obóz na bagnach

 Bagno


Jest to siedziba Don Estebana i jego Bandytów. Don po tym jak został wygnany przez inkwizycję razem z grupą wiernych sobie ludzi, postanowił oczyścić zachodnią część wyspy z potworów i tam założyć obóz. Sam Don Esteban zamieszkał w starej świątyni. Nie ma tu zbyt wiele handlarzy czy kowali, a to dlatego że sprytny bandyta zamierza, wkrótce opuścić obóz i odzyskać kontrolę nad miastem.

 


 Wulkaniczna Twierdza

 Klasztor

Twierdza znajduję się na stoku Wulkanu. Od wielu wieków swoją siedzibę mieli tu Magowie. Jednak obecnie władzę tam przejęli Inkwizytorzy Mendozy, a sam wielki mistrz wybrał na swoją siedzibę właśnie wulkaniczną twierdzę. Są tutaj dwa poziomy: górny i dolny. Na dole możemy znaleźć: plac treningowy, arenę, czy cele nowicjuszy. Na górze: Sale Ognia, Bibliotekę, cele magów i mistrzów.

Świątynia


Świątynia

Obiekt ten przypomina świątynie śniącego z gry Gothic. Swoją siedzibę mają tu Jaszczuroludzie, znajduje się też tu Tytan Ognia. Znajdziemy  tu pełno pułapek, jak i artefaktów. To właśnie w tym miejscu kończy się nasza gra.