Witaj na stronie Tawerna Gothic. Zapraszamy do przeglądania naszych zasobów.
Biuletyn
Top czytane
 
Tawerna Gothic
Strona główna
Forum dyskusyjne
Galeria
Kanał YouTube
Pliki
Gala Statuetek Innosa
O nas
Redakcja
Ultradesk – nowa polska marka gamingowa
Strefy Gothic
Gothic
Gothic II
Noc Kruka
Gothic 3
Zmierzch Bogów
Arcania: Gothic 4
Upadek Setarrif
Modyfikacje
Strefy Risen
Risen
Risen 2: Mroczne Wody
Risen 3: Władcy Tytanów
Strefa Elex
Elex
O grze
Frakcje
Lokacje
Przywódcy
Bestiariusz
Przedmioty
Kamienie teleportacyjne
Pomoc
Kowalstwo
Zadania Myśliwi
Zadania Twierdza Wulkaniczna
Kody
Konsola
Hełmy
Kamienie teleportacyjne
Kusze i łuki
Runy magiczne
Tarcze
Ciekawostki
Galeria
Artworki
Mapy
Screeny
Tapety
Forum dyskusyjne
Dyskusja o grze
Wątek główny i zadania
Porady dotyczące gry
Pomoc techniczna
|| Warte uwagi
|| Cytat z gry
|| Polecamy
Gram.pl

GameExe.pl - Twój portal fantasy! Witamy na Gothicpedii! Lista najlepszych gier w sieci Poki.pl Konwent Gier Terenowych Serwer Elisium Tawerna Gothic

Frakcje
napisał: Pienik, dnia 27.10.2011 18:23

 

W Risen mamy do czynienia z trzema głównymi frakcjami są to: Magowie, Bandyci, Inkwizycja.  Każda frakcja jest specyficzna, włada innym typem broni itd.

 

 

Magowie

Magowie to jedyne osoby na Farandze, które mogą posługiwać się magią runiczną. Ich siedzibą jest Twierdza Wulkaniczna. Ich przywódcą jest Mistrz Ignatiuk, cieszy się on sporym szacunkiem mieszkańców wysypy, podobnie jak cała gildia magów. Jako jedyni w dawnych czasach mogli kontaktować się z Bogami, przedtem jak Ci zostali wygnani ze świata. Magowie zostali wybrani na strażników Świętego płomienia. Kiedy na wyspie zjawiła się inkwizycja, przejęła dowództwo nad magami. Od teraz w Twierdzy mieszkają Inkwizytorzy i ich rekruci.

 

Klasztor

 

Bandyci

Są to obywatele Farangi, którzy można ująć utworzyli ruch oporu przeciwko Inkwizycji. Ich przywódcą jest Don Esteban wcześniej był gubernatorem miasta. Założył obóz na bagnach, na swoją siedzibę wybrał znajdującą się tam świątynie. Inkwizytor Mendoza, uznał ich za buntowników  i otwarcie potępił ich. Tak naprawdę grabią świątynie, buntują mieszkańców miasta, radzą sobie na prawdę dobrze, są prawdziwym problemem dla oddziałów Inkwizycji.

Bagna

Inkwizycja

Odziały Inkwizytora Mendozy, jest to elitarna organizacja, która przejęła władzę na wyspie. Mieszkańcy wyspy nie darzą ich szacunkiem, przez liczne zakazy i kary jakie nakładają na nich. Tak naprawdę są tylko narzędziem w rękach Mendozy. Siłą ściągają ludzi w swoje szeregi. Ich siedzibą jest Wulkaniczna Twierdza, którą przejęli po Magach. Można ich spotkać głównie w mieście, którym z rozkazu Mendozy dowodzi nowy gubernator Carlos.

Miasto