Witaj na stronie Tawerna Gothic. Zapraszamy do przeglądania naszych zasobów.
Biuletyn
Top czytane
 
Tawerna Gothic
Strona główna
Forum dyskusyjne
Galeria
Kanał YouTube
Pliki
Gala Statuetek Innosa
O nas
Redakcja
Strefy Gothic
Gothic
Gothic II
Noc Kruka
Gothic 3
Zmierzch Bogów
Arcania: Gothic 4
Upadek Setarrif
Modyfikacje
Strefy Risen
Risen
Risen 2: Mroczne Wody
Risen 3: Władcy Tytanów
Strefa Elex
Elex
Strefa Multiplayer
Elisium
Trzy najlepsze gry Gothic Online
O grze
O grze
Wstęp
Bagienne ziele
Bezimienny
Bogowie
Gildie
Kamienie Ogniskujące
Kopalnie
Lokacje
Magiczna bariera
Magiczna ruda
Magowie
Postacie
Xardas
Bestiariusz
Orkowie
Potwory
Śniący
Przedmioty
Bronie
Czary
Rośliny
UluMulu
Uriziel
Zbroje
Pomoc
Chromanin
Saga Gothic na GNU/Linux
Solucja
Sprzedawcy
Umiejętności
Zadania
Kody
Konsola
Polecenia
Ciekawostki
Piranha Bytes
Galeria
Artworki
Mapy
Screeny
Tapety
Forum dyskusyjne
Dyskusja o grze
Wątek główny i zadania
Porady dotyczące gry
Pomoc techniczna
|| Warte uwagi
|| Cytat z gry
|| Polecamy
Gram.pl

GameExe.pl - Twój portal fantasy! Witamy na Gothicpedii! Lista najlepszych gier w sieci Poki.pl Konwent Gier Terenowych

Trzy najlepsze gry Gothic Online
napisał: Isentor, dnia 08.12.2016 18:43

       Fanów gry Gothic nie brakuje, mimo że od premiery pierwszej części tej znakomitej serii  cRPG upłynęło kilkanaście lat.  Prace nad produkcją gry Gothic rozpoczęły się bowiem już w 1996 roku. Seria opowiadająca o przygodach Bezimiennego, wybrańca boga Adanosa okazała się ogromnym hitem i szybko podbiła serca graczy. Jak można się domyślić ogromny sukces pierwszej serii sprawił - że na kolejne nie trzeba było długo czekać. Powstawały kolejno Gothic II, dodatek do drugiej części zatytułowany Noc Kruka, Gothic 3 wraz z dodatkiem Zmierzch Bogów oraz Arcania: Gothic 4 wraz z samodzielnym dodatkiem Arcania: Upadek Setarrif. Duża liczba stron www i  fanpagów sprawia, że gracze mogą się swobodnie komunikować, uzyskują potrzebne informacje oraz mogą liczyć na pomoc.

                zebranie na serwerze gothic multiplayer                                chat na serwerze gothic online

Jeden z najbardziej rozpowszechnionych projektów, stworzony przez fanów gier z serii Gothic narodził się wewnątrz takiej społeczności. Gothic Multiplayer, bo tak nazwano projekt, został zainspirowany niemiecką wersją beta multiplayera stworzonego przez użytkownika o nicku Dark. Pierwsza wersja modyfikacji została wydana w styczniu 2011 roku na silniku sieciowym HawkNL. Oferowała niewiele funkcji, na które składały się między innymi zarządzanie serwerem, czat ogólny dla serwera, podstawowe animacje postaci, oraz trzy domyślne klasy. Współczesne wersje Gothic Multiplayer oferują o wiele więcej możliwości kreowania rozgrywki i wchodzenie w interakcje z innymi graczami.

Fani gier Gothic mają obecnie świetne warunki, aby móc zagrać w gry z serii Gothic ze swoimi znajomymi. Spora ilość fanowskich serwerów sprzyja swobodnej konwersacji osób o podobnych zainteresowaniach. To tyle tytułem wstępu. Trzy najlepsze gry Gothic Online opisaliśmy w dalszej części tekstu.

       Ogromnym zainteresowaniem, w ostatnim czasie cieszy się serwer o nazwie Gothic Role Play. Wszyscy zainteresowani mogą dołączyć do gry bezpłatnie, jedynym wymogiem jest posiadanie oryginalnej wersji gry Gothic II Noc Kruka i instalacja Launchera. Rozgrywkę rozpoczynamy zaraz po zakończeniu wydarzeń jakie znamy z pierwszej części gry. Plan podbicia Wolnej Kopalni nie powiódł się. Magnus oszalał do reszty, a Stary Obóz stoi zamknięty na ludzi z zewnątrz od roku. Stara Kopalnia ma zostać odkopana wedle pogłosek, jednak w Starym Obozie brakuje rąk do pracy - wszystko dzięki izolacji. Magowie wody postanowili poszukać innego sposobu na zniszczenie bariery. Najemnicy zaś podjęli decyzję o rozpoczęciu pertraktacji z królem, który w dalszym ciągu potrzebował magicznej rudy. Nie wszyscy w Nowym Obozie byli zadowoleni z faktu współpracy z Rhobarem, co doprowadziło do wzajemnej niechęci i tylko podsyciło wewnętrze konflikty. Gracz wrzucony jest w wir tych wydarzeń, równo 10 lat po utworzeniu bariery przez 13 magów.

                gothic online walka ze smokiem                                obóz bractwa gothic multiplayer

       Gry na automatach to kolejny z wartych uwagi serwerów Gothic Online. Pomimo nieco odbiegającej od przyjętej koncepcji serwerów multiplayer, utrzymywanych głównie w stylistyce fantasy, ma wiele do zaoferowania. Rozgrywka podzielona jest aż na 10 różnych rodzajów. Każdy z nich posiada osobny wstęp fabularny, odrębną stylistykę i innych bohaterów. Wielka liczba światów do rozgrywki pozwala nam wciągnąć się na długie godziny gry.

gothic multiplayer

Pełną listę polecanych serwerów Gothic Multiplayer odnajdziesz na oficjalnej stronie projektu GMP. Przeczytasz tam również o tym jak zagrać w wersje online, pobierzesz pliki GMP, a nawet dowiesz się jak stworzyć własną grę Gothic Online.