Witaj na stronie Tawerna Gothic. Zapraszamy do przeglądania naszych zasobów.
Biuletyn
Top czytane
 
Tawerna Gothic
Strona główna
Forum dyskusyjne
Galeria
Kanał YouTube
Pliki
Gala Statuetek Innosa
O nas
Redakcja
Ultradesk – nowa polska marka gamingowa
Strefy Gothic
Gothic
Gothic II
Noc Kruka
Gothic 3
Zmierzch Bogów
Arcania: Gothic 4
Upadek Setarrif
Modyfikacje
Strefy Risen
Risen
Risen 2: Mroczne Wody
Risen 3: Władcy Tytanów
Strefa Elex
Elex
O grze
O grze
Wstęp
Bagienne ziele
Bezimienny
Bogowie
Gildie
Kamienie Ogniskujące
Kopalnie
Lokacje
Magiczna bariera
Magiczna ruda
Magowie
Postacie
Xardas
Bestiariusz
Orkowie
Potwory
Śniący
Przedmioty
Bronie
Czary
Rośliny
UluMulu
Uriziel
Zbroje
Pomoc
Chromanin
Saga Gothic na GNU/Linux
Solucja
Sprzedawcy
Umiejętności
Zadania
Kody
Konsola
Polecenia
Ciekawostki
Piranha Bytes
Galeria
Artworki
Mapy
Screeny
Tapety
Forum dyskusyjne
Dyskusja o grze
Wątek główny i zadania
Porady dotyczące gry
Pomoc techniczna
|| Warte uwagi
|| Cytat z gry
|| Polecamy
Gram.pl

Witamy na Gothicpedii!

Bagienne ziele
napisał: Isentor, dnia 21.07.2011 22:36

W czasach gdy Górniczą Doliną rządzili Strażnicy, nikt jeszcze nie zdawał sobie sprawy z potencjału jaki rośnie na ziemiach kolonii. Dopiero po wyzwoleniu Starego Obozu niejaki Y'Berrion został obdarzony niezwykłą wizją. Śniący wskazał mu właściwą drogę, poprowadził go na bagna gdzie założył nową religię. Członkowie bractwa odnaleźli bagienne ziele, a ich bóstwo pokazało im jak wielka moc drzemie w tej roślinie. 


Ziele ma wlaściwości relaksujące i uspokajające, zwiększa częstotliwość i intensywność wizji, pomaga ono otworzyć swą duszę, dzięki niemu można osiągnąć stan umysłu pozwalający na uzyskanie kontaktu ze Śniącym. Niektórym po spaleniu odpowiedniej ilości i jakości skrętów udało się usłyszeć jego słowa, a niektórzy wybrańcy nawet go ujrzeli. Dodatkowo wypalenie jednej porcji zwiększy nasze doświadczenie lub nawet podniesie naszą manę, należy jedynie uważać na specjalnie przygotowane skręty, nieopłacalne jest palenie ich samemu a na dodatek potrafią one zwykłego człowieka zwalić z nóg.

Bagienne ziele rośnie tylko i wyłącznie na bagnach dlatego członkowie Bractwa szybko zyskali monopol na sprzedaż i dystrybucję tego cennego towaru. Przetwarzaniem roślinek zajmują się nowicjusze pod czujnym okiem Baala Oruna i Cor Caloma. Nowo powstałe skręty, odpowiednio wzbogacone, są najpierw testowane, a jeśli przynoszą odpowiednie efekty, trafiają do szerszej dystrybucji. Jednak najpierw żeby coś wytworzyć, trzeba zebrać odpowiednią ilość roślinek. Grupy zbieraczy pracują dniami i nocami aby nadążyć z dostawami, jednak bagno to niebezpieczne miejsce i muszą oni bardzo uważać żeby nie zostali pożarci. Wybierając się w to miejsce nigdy nie zapomnij o dobrym wyposażeniu. 

IPB Image

Wraz z biegiem czasu w świecie składającym się głównie z przestępców popularność bagiennego ziela zaczęła rosnąć, aż w końcu zyskało ono nieprzewidywalną popularność. Obóz na bagnach rozrósł się do wielkich rozmiarów, wielu nowych członków dołączyło do niego tylko ze względu na ziele ale dzięki temu zyskał on wiele darmowych rąk do pracy. W ten sposób obóz zaczął produkować taką ilość towaru, że mógł spokojnie sprzedawać jego nadmiar do innych obozów. W ten sposób pozyskał  bardzo cenne rynki zbytu. Po pewnym czasie palono już wszędzie : w Starym i Nowym Obozie. Od Gomeza otrzymują w zamian najróżniejsze dobra dostarczane z zewnętrznego świata, natomiast Najemnicy płacą magiczną rudą i jak to już zostało udowodnione potrafią spalić każdą ilość.

IPB Image

W związku z koniecznością dystrybucji ziela w poszczególnych obozach zaszła konieczność wytypowania osoby odpowiedzialnej za ten cenny ładunek. 

W obozie na bagnie rozdzielaniem ziela zajmuje się Fortuno, otrzymamy od niego w każdy dzień porcję ziela w której skład wchodzą trzy skręty. Posiada on także odpowiednie zaopatrzenie gastronomiczne i zielarskie,  tak więc jeśli dzienna racja okaże się dla ciebie niewystarczająca, zawsze możesz zakupić u niego świeży towar. 
Ziele możesz od razu spalić lub po zebraniu większej ilości udaj się do Nowego Obozu i tam sprzedaj swoje zapasy.

W Starym Obozie działkę tą przejął Dexter, zaoferuje nam on dużo ilości towaru który rozprowadza w zewnętrznym pierścieniu.

W Nowym Obozie sytuacja się komplikuje, rozprowadzaniem zajmuje się Baal Kagan i Baal Isidro lecz ten drugi nie słynie z pracowitości, zamiast sprzedawać ziele, całymi dniami przesiaduje w karczmie i popija ryżówkę. Tu do akcji wkraczamy my w zamian za naszą pomoc udzieloną Baalom, możemy wiele zyskać,  lecz w zamian będziemy musieli się nieźle nabiegać,  rozprowadzając towar wśród Najemników i Szkodników. Kupią oni od ciebie każdą ilość płacąc 10 bryłek rudy za sztukę.
Oprócz członków bractwa zielem zajmuje się także Cipher jednak jego interesują tylko większe transakcje.

Skoro wiemy już kto gdzie i kiedy przejdźmy do milszego tematu a więc dokładnie co. Tak więc spośród wielu wynalazków najpopularniejsze są 3 rodzaje skrętów które są ogólnodostępne na terenie całej kolonii.
Wszystkie różni? się od siebie ceną i mocą.

IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image

Skoro wiemy już wszystko o paleniu i bagiennym zielu, nie pozostaje nam nic innego jak przystanąć gdzieś na uboczu, lub usiąść na świetej trawce, i delektować się smakiem świeżo skręconego towaru. Ponadto, można do palenia użyć fajki wodnej.

IPB Image

Tak więc bracia zapalcie sami a poczujecie się znakomicie, fantastycznie, wspaniale.