_ Biuletyn Tawerny Gothic - Co w trawie piszczy
 
Spis Treści

Barman

Wywiady

Konkursy
 
Wywiad z Isentorem

Autor: Nocturn
Nocturn:Witaj. W ramach Biuletynu zgodziłeś się udzielić wywiadu, który ma przybliżyć czytelnikom Twoją osobę i pracę przez Ciebie wykonywaną. Na początek może się nam przedstawisz?
Isentor:Witaj Nocturnie. Na imię mi Maurycy, choć większość z użytkowników zna mnie po nicku Isentor.

Nocturn:Czym zajmujesz się na co dzień zarówno w rzeczywistości, jak i w internecie?
Isentor:Na co dzień jestem studentem psychologii, pracuję i prowadzę kilka stron internetowych.

Nocturn:Czy ciężko jest pogodzić działalność internetową z życiem prywatnym? Wystarcza Ci na wszystko czasu?
Isentor:Ostatnimi czasy bywa z tym różnie, staram się w wolnych chwilach przeznaczyć ten czas na zajmowanie serwisami ale czasem coś mi wypadnie, nie mogę również zaniedbywać swojego życia prywatnego. Są dni, kiedy ogarnę wszystko w kilka godzin, są też takie, w które żałuję, że doba nie trwa 36 godzin.

Nocturn:Jak długo zajmujesz się działalnością internetową? Czy poza serwisem Tawerna Gothic prowadzisz coś jeszcze?
Isentor:Moją przygodę z serwisami internetowymi o danej tematyce zacząłem ponad 10 lat temu. Dawniej pełniłem funkcje moderatora w portalu o grze Gothic, który już od dawna nie istnieje. 8 lat temu postanowiłem założyć coś własnego, i tak powstała Tawerna Gothic. Poza Tawerną prowadzę jeszcze coś innego, wolałbym jednak uniknąć rozmowy na ten temat. Polecam za to mój blog: mauro-blog.pl.

Nocturn:Dlaczego właśnie Gothic? Coś w szczególny sposób wpłynęło na Twój wybór sagi o Bezimienny, czy może to zwyczajny przypadek?
Isentor:Zdecydowanie nie był to przypadek. W tamtym okresie Gothic był jednym z najlepszych gier cRPG, moim zdaniem należy do takich gier nadal. Gra mnie po prostu urzekła. Pamiętam jak grałem jeszcze w niemiecką wersje demonstracyjną i zakochałem się w tej grze. Kupili mnie, fabułą, klimatem i świetną grafiką jak na tamte czasy.

Nocturn:Wróćmy może do studiów. Dlaczego akurat psychologia? Masz jakieś plany związane z tymże kierunkiem?
Isentor:Interesowałem się tą dziedziną nauki. Oczywiście, że mam związane z tym plany, mam zamiar pracować w zawodzie.

Nocturn:Studenckie życie oceniasz bardziej na pozytywne czy problematyczne? W końcu jesteś już doświadczonym studentem...
Isentor:Z roku na rok trudniej przeżyć, ale to nie tylko będąc studentem. Za to studia, to coś, co warto przeżyć.

Nocturn:A co z filmami i serialami? Jesteś zwolennikiem czy przeciwnikiem takiej formy rozrywki? Masz jakieś preferowane gatunki, a może konkretne tytuły?
Isentor:Uwielbiam oglądać filmy, jak i seriale. Trudno mi skupić się na konkretnych tytułach czy gatunkach, staram się oglądać wszystko co warte jest mojej uwagi.

Nocturn:Ostatnio głośno jest o serialu "Gra o Tron". Oglądałeś, jeśli tak to co o nim sądzisz?
Isentor:Oglądam od tylko kiedy wszedł na antenę. Podoba mi się uniwersum stworzone przez George'a R. R. Martina. Oglądając serial jak i czytając książkę nie można się nudzić.

Nocturn:Przyznaję uniwersum jest świetne i bardzo bogate. Gdybyś porównać książkę do filmu to które byś wybrał?
Isentor:Oczywiście książkę ale jak się nie ma czasu na czytanie serial zawsze ratuje skórę.

Nocturn:Myślę, że w większości przypadków książka góruje nad filmem, ale przejdźmy do następnego pytania. Jak oceniasz Tawernę po tylu latach prowadzenia jej, oraz co sądzisz o swoich współpracownikach?
Isentor:Myślę, że w dobie kryzysu na scenie gier z serii Gothic trzymamy się całkiem dobrze. Dobrze mi się pracuje z obecną ekipą.

Nocturn:Jak zatem wyobrażasz sobie przyszłość Tawerny? Masz jakieś plany z nią związane? Chcesz coś zmienić, udoskonalić?
Isentor:Staramy się rozbudować strefy i download.

Nocturn:Mówiąc o ambitnych planach można wziąć pod uwagę Marant, który w znacznym stopniu jest wizytówką Tawerny Gothic. Co natchnęło Cię do stworzenia Marantu i jak wyglądały jego początki?
Isentor:Dawno temu zanim powstała jeszcze Tawerna założyłem swoje własne forum, bawiliśmy się tam w grę Gothic opisywaną w postach. Wyglądało to bardzo ubogo i czerpało całymi garściami z gier z serii Gothic a szczególnie z kolonii karnej Khorinis. Niemniej jednak skłoniło mnie to do stworzenia czegoś własnego, własnego systemu RPG.

Nocturn:Odbiegnijmy nieco od tematu. Interesujesz się sportem, a może sam uprawiasz jakieś?
Isentor:Nie interesuje się sportem.

Nocturn:Czy na sam koniec chciałbyś coś przekazać czytelnikom Biuletynu?
Isentor:Chciałbym zachęcić czytelników do czynnego udziału w rozwoju biuletynu. Każdy z was może w nim zamieścić swój artykuł. Biuletyn to idea tworzenia tekstów od userów dla userów. Dlatego jeszcze raz zachęcam.

Nocturn:Dzięki za wywiad.
Isentor:Również dziękuję Nocturnie.