_ Biuletyn Tawerny Gothic - Co w trawie piszczy
 
Spis Treści

Barman

Wywiady

Konkursy
 
Redaktor o swojej pracy

Autor: Devristus
Redaktor, zwany także skrybą, jest jedną z najważniejszych osób w (oraz dla) serwisie TG. Jego zadaniem jest zapełnianie strony głównej artykułami, odnośnie naszych ulubionych gier - Gothic’a i Risen’a. Wydawać się może, że jest to dość trudna sprawa, ale w większości wypadków jest na odwrót. No jest to łatwe, o ile posiadasz odpowiednie cechy czy umiejętności ułatwiające Ci to. Teraz się zastanawiasz jakie cechy posiada redaktor?
Przede wszystkim powinien być bardzo dokładny, bo nie wyłapany błąd strasznie paskudzi pracę i opinię o autorze artykułu. Drugą najważniejszą cechą jest spostrzegawczość – im więcej szczegółów zauważysz, tym bogatszy masz artykuł. Od skryby oczekuje się również odpowiedzialności i sumienności, w końcu w nim pokładana jest wiara i zaufanie.
A co z pracą jako redaktor? W zależności od osoby na pracę możesz przeznaczyć tyle czasu ile chcesz, ale minimalnie jest to 30 minut dziennie. W ciągu tego czasu sprawdzisz forum redakcyjne, uzupełnisz lub dopiszesz coś do artykuły oraz oddasz/zgłosisz się po nowe zadanie. Twoimi obowiązkami są jedynie zaangażowanie i oddawanie artykułów na czas. Co innego jest, jeśli awansowałeś na redaktora naczelnego. Twój czas pracy automatycznie się wydłuża, więc minimalnie poświęcisz na nią godzinę czasu dziennie. Oprócz podstawowych zadań masz pieczę nad każdym artykułem i newsem, który musisz sprawdzić i zlecić ewentualne poprawki lub zaakceptować. Jesteś szefem, więc zlecanie zadań oraz motywowanie redaktorów to teraz Twoje zadanie. Jeśli nie możesz przeznaczać tyle czasu wolnego na pracę jako redaktor, zawsze możesz zostać newsmanem. Twoim obowiązkiem jest tylko pisanie o wszystkich wydarzeniach związanymi z grami Gothic czy Risen, co zajmuje 5 minut dziennie.
Ogólnie rzecz biorąc praca jest prosta i przyjemna, a gdy nie wiesz jak coś napisać czy wykonać, masz zawsze wokół siebie osoby, które zawsze Ci pomogą.
Rada dla przyszłych redaktorów? Róbcie sobie plan dnia, w którym jasno jest napisane czym w danej chwili się zajmujesz. Nie musisz robić tego odnośnie pracy na TG, ale także przyda Ci się to w życiu. Bardzo ułatwia to pracę. Po drugie nie bój się pytać, jeśli czegoś nie wiesz. Zawsze ktoś Cię wspomoże swoją wiedzą i umiejętnościami.