_ Biuletyn Tawerny Gothic - Co w trawie piszczy
 
Spis Treści

Barman

Wywiady

Konkursy
 
Moderator o swojej pracy

Autor: Elrond
Hmm... Pięć minut myślałem jak zacząć. Redaktorzy mają skopane życie. A ja moderator? Warnik z szablonu i gotowe. Ot czym się zajmuję. Czasami przeniosę temat, jak ktoś założy nowy w złym miejscu. Inny zamknę, kolejny usunę jak mi nie pasuje. Pousuwam głupie posty, całkiem nie na temat. Ponoć chodzą słuchy że mogę banować. Powiedziałbym: 'tak jakby'. Jestem w stanie dać tak duże ostrzeżenie, że automatycznie delikwent ma zablokowane pisanie na jakiś czas. Od banów jest Icek.
I może się to wydawać łatwe, ale to tylko pozory. Jestem chyba tylko jeden, reszta zielonych jakaś poukrywana. Musze wchodzić w miarę co jakiś czas na Tawerną i przejrzeć dosłownie każdy temat. Przeczytać każdą irytującą wypocinę i zastanowić się czy nie łamie regulaminu. A wierzcie mi, często jest tak, że łamie, a posty są tak głupie, że mam ochotę autora cofnąć do zerówki. Ale wiem, że nie powinienem rzucać warnami na prawo i lewo, że powinienem być cierpliwy i po prostu wytłumaczyć użytkownikowi co robi źle. Gorzej jak nic nie trafia. Wtedy nie ma zmiłuj się.
A rada dla nowych moderatorów. Wyuczcie się regulaminu na pamięć. Miejcie cierpliwość, bo bez niej dawki psychotropów będą tylko coraz większe. Bądźcie dobrymi dla ludzi, dogadujcie się z administracjom i zwykłymi użytkownikami. Miejcie uśmiech na twarzy i radujcie się każdym dniem. I nie właźcie na forum pijani.